OFK Žarkovo
Zlatibor

Smena na vrhu PLS

13.06.2020 H.D.Vujanović

Derbi između dva vodeća kluba Prve lige Srbije privukao je veliku pažnju i na tribinama pomoćnog stadiona iza juga Marakane se okupilo preko 500 ljubitelja fudbala. Ulog je bio veliki, jer pobednik ovog meča je najverovatniji osvajač pehara koji dodeljuje FSS za osvojeno prvo mesto.

Počelo je burno i domaćin prvi stvara šansu u 8. minutu, kada Fićović na drugoj stativi pronalazi Cvetkovića koji glavom trese mrežu, ali sa spoljne strane. Gosti uzvraćaju u 14. minutu, omaleni Maksimović sa 20 metara gađa samo ćoše, vratar domaćih Savić se izvio koliko je dug i loptu izbacio u korner.

Grafičar dolazi u vođstvo u 20. minutu. Posle izvedenog slobodnog udarca Pobulića, najviši u skoku je Fićović i glavom je smestio iza leđa vratara Puletića. U 25. minutu na drugoj strani Grbović izlazi sam ispred Savića, lobuje ga, ali se lopta od prečke odbija u polje. Nepuna dva minuta kasnije kazna stiže goste. Krstović se lepo probio po boku i uposlio Pobulića kojem nije bilo teško da sa par metara loptu pošalje u nezaštićenu mrežu za 2:0.

Potom u 29. minutu centaršut Stanojeva na peterac ne koristi Fićović, loptu šalje iznad prečke. Metalac se oslobađa pritiska, preuzima inicijativu do kraja poluvremena, a dve lepe prilike nisu uspeli da realizuju Anđelović u 34. i Vlalukin u 37. minutu, kada se u oba slučaja dobrim intervencijama istakao Savić.

Gosti žele da preokrenu rezultat i nastavljaju sa atacima i u nastavku igre. Gočanin je u 48. minutu posle udarca glavom već savladao vratara domaćih, ali je loptu sa gol linije izbacio Dabić. U 56. minutu Vlalukin sa desetak metara snažno šutira, Savić brani i odbija loptu na nogu Katanića koji sa par metara pogađa sjajnog vratara domaćih i rezultat ostaje nepromenjen.

Posle jednog kontranapada u 62. minutu Krstović pokušava lob udarcem sa tridesetak metara da iznenadi istrčalog Puletića, ali propušta da zatvori utakmicu, jer je lopta otišla malo iznad gola gostiju. Odmah zatim Prestiž izbija sam na drugom kraju terena, ali Savić kao da je začarao mrežu, ponovo sjajno brani.

Utakmica dobija na dinamici, stvaraju se šanse ispred oba gola. Stanojev u 65. minutu centrira na penaltik, Nikolić hvata poluvolej, ovog puta se odbranom istakao gostujući vratar Puletić. Nije ni minut prošao, a Cvetković divno pronalazi usamljenog Stanojeva na roglju koji je malo povukao loptu i nesebično uposlio Krstovića, a ovaj sa 3 metra loše zahvata loptu i šalje je visoko iznad gola.

Počasni pogodak gosti postižu u 80. minutu kada se posle udarca iz ugla Čumić najbolje snašao u gužvi i matirao nemoćnog Savića. Pokušavali su doći gosti do izjednačenja, ali su se njihovi napadi završavali na protivničkih tridesetak metara, dok je u kontranapadu Odada, igrao se 84. minut, mogao rešiti meč, međutim njegov snažan šut sa desetak metara je bio zamalo neprecizan.

Ovom pobedom Grafičar je preuzeo prvo mesto na tabeli koje treba da overi u poslednjem kolu na Sinđi, dok Metalac ima ziher u Milanovcu sa Novim Pazarom i pobedom, a možda i nerešenim rezultatom bi obezbedio promociju u Super ligu.

GRAFIČAR - METALAC 2:1 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Nikolić Bojan. POM.SUDIJE: Kurčubić Nenad i Dimitrijević Marko. STRELCI: Fićović 20.min i Pobulić 27.min (Grafičar), Čumić 80.min (Metalac).
GRAFIČAR: Savić, Stanojev (Pantović), Stojić, Krstović (Milovanović), Dabić (Mladenović), Nikolić, Eraković, Odada, Cvetković, Fićović, Pobulić (Marong).
METALAC: Puletić, Maksimović, Gojković, Gočanin, Đurić, Grbović (Vićentijević), Katanić (Milinković), Anđelović (Jokić), Mijailović, Vlalukin, Prestiž (Čumić).