Lakši trening Novobečejaca
19.03.2023 Stevan Davidović

Detalj sa utakmice Jedinstvo - Šid (foto: Stevan Davidović)

Posle kraće pauze nastavljeno je prvenstvo u Prvoj ligi Vojvodina za rukometaše. U 14. kolu u Novom Bečeju rukometaši Jedinstva nisu imali težak posao protiv Radničkog 1958 iz Šida, ekipe koja je jedinu prvenstvenu pobedu zabeležila jesenas upravo protiv Novobečejaca (33:31). Ovog puta izabranici trenera Mihajla Petkovića nisu imali težak posao, revanširali su se gostima iz Šida ubedljivom pobedom 40:26 (18:7).

Samo u prva dva minuta rezultat je bio izjednačen (1:1, 2:2), da bi se potom domaći rukometaši potpuno razigrali i sa dve serije od po 7:0, u poluvremenu imali osetnu prednost  18:7. Naravno da se i u nastavku nije mogao očekivati jači otpor gostujuće ekipe, koja u svojim redovima osim  Nikole Semenkovića i Uroša Blagojevića nije imala raspoloženog pojedinca. Ovaj susret je ujedno poslužio treneru Petkoviću da priliku pruži svim igračima, a ujedno i da razigra svoj tim pred naredno gostovanje ekipi Potisje Pleteks u Adi, što će biti derbi prolećnog dela  i najzanimljiviji susret narednog 15. kola.

Za igrača utakmice proglašen je golman domaćih Milan Radin.

Jedinstvo - Radnički 1958 40:26 (18:7)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 200. Sudije: Ivko Rakičević i Željko Joksović, obojica iz Novog Sada. Delegatkinja: Vesna Mandić iz Zrenjanina. Sedmerci. Jedinstvo 3 (2), Radnički 2 (2). Isključenja: Jedinstvo 12, Radnički 4 minuta.

Jedinstvo: M. Gligić, Bleskanj 1, Vujackov 2, Crnjin 8, Dujin 4, U. Gligić, Macura 1 (1), Blagojević 3, S. Ristić 4, Labus 4, Vještica 2, Spasojev 3, Jovanov 8 (1), Radin, Otašević, Živkov.

Radnički 1958: Gnjidić 1, U. Blagojević 5, Pršić 4, Mauković 2, Miličić 3, Grbić, Semenković 7 (2), Hrubik, Stamenković, Janković 1, Trzin 2, Macura, Grčić 1, Golić, A. Bavanda, L. Bavanda

Piše: Stevan Davidović