14.05.2023 Stevan Davidović

Lavovi preplivali Tisu

U 21. pretposlednjem kolu Prve lige Vojvodina, derbi kola odigran je u Novom Bečeju, gde su se sastali trećeplasirano Jedinstvo i vodeći tim prvenstva Lavovi BP iz Bačke Palanke. Domaći rukometaši su i u ovom susretu bili lišeni usluga trojice igrača prve postave (Crnjin, Macura, Spasojev), ali se to u  prvom poluvremenu nije primetilo. Prvih sedam minuta proteklo je u izjednačenoj igri, da bi potom izabranici Mihajla Petkovića imali uspešnu seriju i u 18. minutu vođstvo 12:6. U samoj završnici prvog dela gosti su uspeli da smanje na 15:13, što je bio rezultat u poluvremenu.

U nastavku gosti iz Bačke Palanke lagano preuzimaju inicijativu i u 35. minutu prelaze u vođstvo (16:17), međutim domaći su ponovo uspostavili rezultatsku ravnotežu i neizvesnost je trajala sve do 54. minuta, kada su gosti iz Bačke Palanke došli do prednosti od dva gola (25:27), što domaći najviše zbog svojih grešaka u napadu nisu uspeli da dostignu. Tračak nade domaćih, da mogu stići do izjednačenja, ukazao se u 60. minutu kada je Nikola Bogojević smanjio na 29:30, ali je već u sledećem napadu Marko Urošev, postigao svoj 7 gol, za konačnih 29:31.

Za igrača utakmice proglašen je golman gostujuće ekipe Stefan Soldo. Na kraju treba istaći besprekorno suđenje Toškovića i Avramovića.

Jedinstvo - Lavovi BP 29:31 (15:13)

Novi Bečej: SRC „Jedinstvo“, Gledalaca 100. Sudije: Velimir Tošković (Nova Pazova), Sreten Avramović (Stara Pazova). Delegat: Milivoj Sekulić (Pančevo). Sedmerci: Jedinstvo 3 (3), Lavovi BP 3 (3). Isključenja: Jedinstvo 4, Lavovi 8 minuta.

Jedinstvo: Marko Gligić 1, Bleskanj, Vujackov 5, Skuban 1, Dujin 5, Uroš Gligić, Otašević, Bogojević 3, Strahinja Ristić 6, Labus 3, Musić, Jovanov 5 (3), Živkov, Bajrović

Lavovi BP: Okuka 1, Čuport, Ćurković 7 (3), Ilija Soldo, Đurica 1, Marković 2, Stefan Soldo, Obrknežević 2, Marko Urošev 7, Petković, Petrović 7, Rodić, Miljković 4, Đorđe Urošev

Piše: Stevan Davidović

Mladost TSK 24 : 35 Slavija
Jedinstvo 29 : 31 Lavovi BP
Metalac 25 : 29 Banatski Karlovac
Hercegovina 30 : 32 Vojvoda Stepa
Nova Pazova 1957 23 : 24 Jabuka