Vranje

Prva futsal liga: Vadaski bez primljenog gola kraj Tise

30.10.2021 V. Jankov

Bečejci su sigurnom igrom deklasirali niški Kalčo - foto: V. Jankov

Posle Winter sporta u Nišu (5:2), Bečejci su pobedili i drugog niškog prvoligaša, uz napomenu da suovi drugi daleko gore prošli. Dovoljno je reći da je rezultat 9:0 i sveje jasno. Istina je da su Nišlije, kako sami navode, stigli kraj Tise u oslabljenom sastavu, ali i Bečejci su igrali bez trojice iz prve postave. Kuriozitet je da golman Bečejaca Sava Vadaski, koji je ovoga puta zamenio Koraća u ulozi kapitena, u dve utakmice pred svojim navijačina nije savladan, a protiv Kalče se upisao i u listu strelaca.

Bečejci su otvorili utakmicu golom Stanojevića već posle četrdesetak sekundi, ali se onda dugo čekalo da novi pogodak. Arđeljan je u 12. minutu posle solo prodora proigrao Jovanovića, koji je golom završio akciju, a u 18. minutu je Vadaski iskorstio izlet kapitena i golmana gostiju Pavla Pavlovića, pa je odsvog gola poslao loptu u nebranjenu mrežu.

I nastavak su Bečejci dobro otvorili. Prvo se Golub, posle tri minuta igre, upisao u listu strelaca, dva minuta kasnije i Novaković, pa su po druge pogotke na utakmici postigli Jovanović, Golub i Novaković, da bi Dejan Jovanović četiri minuta pre kraja svojim trećom golom postavio konačnih 9:0. Poslednjih šest minuta na golu Bečejaca debitovao je mladi Borislav Radosavljev, ali nije imao priliku ni da interveniše.

Bečej 2003 - Kalča 9:0 (3:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 250. Sudije: Nikola Rabrenović i Stefan Batinica (obojica iz Beograda) po 7. Strelci: 1:0 Stanojević u 1, 2:0Jovanović u 12, 3:0 Vadaski u 18, 4:0 Golub u 23, 5:0 Novaković u 25, 6:0 Jovanović u 31, 7:0 Golub u 32, 8:0 Novaković u 34, 9:0 Jovanović u 36. minutu. Žiti karton: Stanković (Kalča). Nagomilavanje prekršaja (Bečej 2003  3 (1+2), Kalča 4 (1+3). Igrač utakmice: Dejan Jovanović(Bečej 2003).

Bečej 2003:   VADASKI (4 odbrane) 7, JOVANOVIĆ 8,5, NOVAKOVIĆ 8, STANOJEVIĆ 8, GOLUB 8, Radosavljev 6, Živkucin 7,5, Bodonji -, Božičić 7, Kobiljski -, Arđeljan 7,5.

Kalča: M. PAVLOVIĆ (10 odbrana) 6, TROJANOVIĆ 5, RAMADANI 5, STEVANOVIĆ 5, STANKOVIĆ 5, P. Pavlović (3 odbrane) 5, Milosavljević 5, Ilić 5, Nedeljković 5.