Vojvodina iz Bačkog Gradišta vratila se na pobednički kolosek
27.09.2021 V. Jankov

Nova radost Vojvodine iz Bačkog Gradišta - foto: V. Jankov

Posle tri nedelje, fudbaleri Vojvodina iz Bačkog Gradišta vratili su se na pobednički kolosek. Savladan je Tavankut sa 2:0, a što konačan rezultat nije bio ubedljiviji najveći krivac je golman gostiju Dušan Tasić, koji je u nekoliko navrata, pogotovo u prvom poluvremenu, izvanredno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

U nastavku je proradio tandem Bratislav Jelić – Nenad Kudrić i obezbeđena je pobeda. Kod prvog gola u 69. minutu povratnik u redove Voše Jelić je povratnom loptom proigrao Kudrića, koji je zakucao loptu u gornji ugao. Tačka na rezultat stavljena je u samom finišu. Gosti su pokušali da iskoriste brojčanu prednost na terenu, pošto je Nemanja Janković zbog druge javne opomene pre vremena morao u svlačionicu, a domaćin je kontrom omogućio Bratislavu Jeliću da se upiše u listu strelaca i postavi konačnih 2:0.

- Moram da primetim da je Tavankut daleko bolja ekipa od „kote 13“ na kojoj se trenutno nalazi. Imaju izuzetnog golmana Tasića, koji se već dokazao u srpskoligašu Tisi, i samo zbog njegovih dobrih intervencija nismo zabeležili ubedljiviju pobedu. Mnogo nam znače ova tri boda, jer smo ostali u grupi timova koji su u gornjoj polovini tabele. Predstoji nam mini serija od tri teške utakmice. Gostujemo u Apatinu, pa dva puta igramo kod kuće sa vodećim tandemom, prvo Sentom, a onda Stanišićem. Od rezultata naredne tri utakmice umnogome će zavisiti plasman na kraju jesenje polusezone. To je razlog što moramo biti maksimalno posvećeni narednim utakmicama i razmišljati od utakmice do utakmice, veli trener Vojvodine iz Bačkog Gradišta Oto Barta.

Zanimljiv je pogled na tabelu vojvođanskog „severa“. Lider Stanišić ima 15 bodova, a osmoplasirana ekipa Krila Krajine iz Bačke Palanke 12, koliko ima i šestoplasirana Vojvodina. Samo tri boda razlike je potvrda koliko je liga izjednačena i da je svaki okršaj neizvestan po pitanju rezultata.

Vojvodina - Tavankut   2:0 (0:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Đorđe Dopuđa (Bački Sokolac). Strelci: Kudrić u 69. i B. Jelić u 90. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Janković, Kudrić (Vojvodina), Oblaković, Borenović (Tavankut). Crveni karton: Janković (Vojvodina) u 82. minutu.

Vojvodina: Babin, Hasičić (od 59. Ilić), Petrović, D. Jelić, Narančić, Janković, M. Jelić, Prodanov (od 59. Stjepanović), Topić, B. Jelić, Kudrić (od 83. Pelengić).

Tavankut: Tasić, Vujić (od 70. Tumbas), Kujundžić, Gnjatović, Skenderović, Oblaković, Dondur (od 46. Pejić), Momčilov (od 85. Hubert), Borenović, Šimić, Spremo (od 62. Bedaković).