Prva utakmica plej-ofa pripala FON-u

U polufinalu Ā plej-ofa sastaju se dve ekipe koje dele istu dvoranu, tako da prednosti domaćeg terena praktično nema. FON je kao prvoplasirani nakon regularnog dela prvenstva u četvrtfinalu bio slobodan, dok je Konjarnik u dvomeču eliminisao Winter sport pobedama 8:0 u NiÅ”u i 5:0 u Beogradu.

VečeraÅ”nju utakmicu bolje je otvorio FON, gol je u 4. minutu postigao Brkić udarcem sa 9 metara. Samo minut kasnije na semaforu je stajao rezultat 2:0, ovog puta strelac je Krasnić, Å”utem sa preko 12 metara.

Konjarnik se vraća u igru u 8. minutu, posle lepe akcije strelac je bio Ljujić. Radovanović već u prvom sledećem napadu Å”utira sa 10 metara, gosti imaju sreće, ovog puta isprečila se stativa. Neizvesnost se potpuno vratila u meč, akcije se potom ređaju na obe strane terena. Gosti preko Ratkovića imaju penal sa 10 metara na 7 sekundi pre kraja, međutim Josimović je odbranio njegov Å”ut, pa se na odmor otiÅ”lo minimalnom prednoŔću FON-a.Ā

Fanatično borbeni momci iz Konjarnika i u nastavku prave dosta problema favorizovanom rivalu. PeÅ”ić i Brkić u 23. minutu pogađaju okvir gola gostiju. Sreća prati hrabre.Ā Sreće ipak nije bilo u 26. minutu, PetraÅ”ević se proÅ”etao kroz odbranu gostiju i postigao treći gol za FON.

Konjarnik potom na sve načine pokuÅ”ava da promeni tok meča, ali napadači su im neprecizni ili golman Drndarević brani Å”uteve. Na drugoj strani u 35. minutu i četvrti put stativa spaÅ”ava gol gostiju, ovog puta nakon Å”uta Brkića.Ā

Gosti se pred kraj opredeljuju za igru sa pet igrača u polju, ali sve Å”to su uspeli je da prime dva gola u 38. i 40. minutu,Ā  oba puta je strelac Pavlović, dok u 39. minutu preko Å ljukića postižu i drugi pogodak.

Druga utakmica, odnosno revanÅ” susret, na programu je narednog vikenda na istom mestu, to jest sali Å umice. Eventualna majstorica bi se igrala u sredu iza, ukoliko rezultat u pobedama bude jedan-jedan.

FON - KONJARNIK 5:2 (2:1)

SALA: USC Voždovac-Å umice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Nikolić Oliver i JakÅ”ić Aleksandar. STRELCI: Brkić 4, Krasnić 5, PetraÅ”ević 26. i Pavlović 38. i 40.min (FON), Ljujić 8. i Å ljukić 39.min (Konjarnik). ŽUTI KARTONI: PeÅ”ić i Stanković (FON), Bosnić (Konjarnik).

FON: Josimović, Lazić, Radovanović, PeÅ”ić, PrÅ”ić - rezerve: Vulić, Krasnić, Brkić, Borisavljević, Stojanović, PetraÅ”ević, Pavlović, Mihić, Stanković.Ā

KONJARNIK: Drndarević, Ristanović, Ljujić, Šljukić, Bosnić - rezerve: Ivanović, Ivić, Milosavljević, Kokotović, Vićić, Malović, Ratković.