Dinamo 1945
Rasprodaja bodova kraj Tise
26.09.2020 V. Jankov

Ključni trenutak: Golman Milan Đaković brani penal Iliću

Posle serije poraza u gostima, Bečejci su pali i kraj Tise. Pobedila ih je, ali ne i nadigrala, Kozara iz Banatskog Velikog Sela. Gosti su samo pokazali da se fudbal igra za golove i iz dve prilike postigli isto toliko golova. Da sve bude zanimljivije, oba puta strelac je bio Ilija Erdeljan, dojučerašnji napadač Bečejaca.

Dobro su Bečejci otvorili utakmicu i već u drugom minutu viđena je izvrsna akcija. Pavlović je izbacio uz aut liniju Nijemčevića, ovaj odlično prošao po levom boku i centrirao, a kapiten Vorgučin u padu šutirao, ali je neko sa gol linije izbacio loptu u polje. A onda se desio, čini nam se, ključni trenutak utakmice. U 27. minutu Vokić je nepotrebno rukom igrao u svom kaznenom prostoru i odlični sudija Nebojša Zeljković je pokazao na belu tačku. Iaspostavilo se da je ona, poput oblaka nad Bečejom, bila crna. Golman Milan Đaković je „pročitao“ Ilića i zaustavio njegov šut, a odbijenu loptu prihvati je Nijemčević i šutirao sa sedam metara, a Đaković ovog puta nogom sačuvao mrežu. To kao da je saseklo domaće i utihnui su ataci kao golu rivala. U poslenjem minutu prvog dela Pavlović je šutirao glavom i lopta je pogodila prečku.

U nastavku ista slika. Bečejci imaju loptu u posedu i obigravaju oko gola gostiju, ali je golman Đaković u55. minutu odbranio šut Nijemčevića iskosa se leve strane. Od 63. minutu trener Bečejaca Milan Belić je ubacio u igru trojicu ofanzivaca, Janjuša, Kobiljskog i Mitrovića, ali su gosti došli u vođstvo. Petrović je pravovremeno proigrao Iliju Erdeljana, koji je umakao pratiocima i savladao Puškića. Samo dva minuta kasnije Žarko Kobiljski se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju i iskosa sa desne strane pogodio suprotan ugao za 1:1.To je biostimulans domaćim igračima i u 73. minutu je Janjuš dobro šutirao glavom sa desetak metara, ali je Đaković, kao i u 80. minutu Mitrovićev šut, zaustavio. U 84. minutu je Đaković bio savladan posle šuta Mitrovića, ali se po drugi put na utakmici isprečila prečka. I dok su se domaći igrači čudili kako lopta neće u gol, na drugoj polovini terena je opet lopta stigla do Erdeljana i on je, gotovo, na identičan način pobegao pratiocima i savlado Puškića za konačnih 1:2.

OFK Bečej 1918 - Kozara 1:2 (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca: Sudija: Nebojša Zeljković (Crvenka) 8. Strelci. 0: 1 Erdeljan u 68, 1:1 Kobiljski u 70, 1:2 Erdeljan u 85. minutu. Žuti kartoni:Tatić, Kurtiši (OFK Bečej 1918), D. Bjelanović, T. Bjelanović, M. Đaković, N. Đaković (Kozara). Igrač utakmice: Ilija Erdeljan (Kozara).

OFK Bečej 1918: Puškić 6, Lovre 6, Bajić 6, Tatić 6 (od 66. Kurtiši -), Ostojić 6, Vorgučin 7, Tutnjević 6, Pavlović 6 (od 63. Janjuš -), Krajinović 6, (od 63. Mitrović 6,5), Ilić 6 (od 63. Kobiljski 7), Nijemčević 6.

Kozara: M. Đaković 7,5, I. Lisica 6, N. Đaković 6,5, T. Bjelanović 6,5, Čudanov 6, Vokić 6,5, Bunić 6 (od 46. Runjevac 6), Mastilo 7, Ćirić 6,5 (od 80- D. Bjelanvić -), Nešić 6 (od 46. Petrović 7), Erdeljan 8 (od 89.M. Lisica -).