Crno Bele 011
Beograd

Derbi Druge lige "Zapad" za odbojkaŔice pripao Gimnazijalcu

28.03.2010 A. DaiÅ”ević

U predivnoj atmosferi dupke pune sale Elektro-saobraćajno tehničke škole Gimnazijalac je do nogu potukao jedinog rivala u borbi za prvo mesto i ulazak u Prvu ligu. "Šarmerke" su se srčano borile, uspele da prevaziđu veliku tremu koja je bila prisutna kod svih igračica na početku meča i kako vreme odmicalo pokazale da su u ovom trenutku znatno bolji rival od Milanovčanki. U prva dva seta gledali smo reprizu prvog duela ova dva tima iz jesenjeg dela prvenstva. Tada u milanovačkoj "Brezi" Gimnazijalac je briljirao i ostavio rivalke na 22 u prvom i na 23 u drugom setu. U Kraljevu su gošÄ‡e bile blizu izjednačenja u meču, u drugom setu vodile su 23-20, ali odlična Radenković na servisu, Janošević u napadu i uz tri kardinalne greške Teodore Trifunović usledio je preokret. U trećem setu igrao je samo domaći sastav, bučno bodren sa tribine male dvorane. Iskusna Kijanović sve je držala pod kontrolom, kada je bilo najpotrebnije razigrala se Radenković, libero Milojević držala prijem servisa, dok je mlada učenica kraljevačke Gimnazije Anđela Janošević bila nezadrživa u napadu. Kod gošÄ‡i odskočila je najstarija igračica utakmice, libero Barbara Gočanin, te Dragica Pešić, ali nedovoljno da bi slavilo u derbiju. Gimnazijalac je preuzeo lidersku poziciju na tabeli koju će pokušati da sačuva u preostala četiri kola i ostavari fantastičan uspeh, za četiri godine postojanja stigne do Prve lige Srbije.

Sala: ESTŠ "Nikola Tesla".  Gledalaca: 500.  Sudije: Grbić i V. Milošević (Beograd). Rezultat: Gimnazijalac - Takovo Zvezda Helios 3:0 (25:22, 25:23, 25:14).

GIMNAZIJALAC: Staničić 3 (1bl, 1 as), Milinković 6 (3bl), Radenković 9 (3bl, 6gr), Janošević 13 (5gr), Medanović 4 (2bl, 5gr), Kijanović 11 (5gr), Milojević (libero), Minović, Trkulja, Tijanić, Kocić 1, Đorđević 1  Trener: Anđelka Tijanić.
TAKOVO ZH: Popović (4sg, 4gr), Radenković 4 (2bl, 1as), Pešić 13 (4gr), Steković, Spasojević 3 (1bl, 1as), Trifunović 9 (6gr), Gočanin (libero 1), Paunović, Jovanović 1, Jeknić (libero 2), Baralić, Smiljanić  Trener: D. Petrović.