Kojašević "razbio maler", a Radnički Bačku

Završio je regularni deo prvenstva, Superlige Srbije, Radnički na svom terenu onako kako je igrao cele sezone, lepršavo i efikasno. Na prste jedne ruke se mogu izbrojati klubovi, iz našeg najelitnijeg takmičenja, koji su sa gostovanja na Čairu ispraćeni sa manje od dva gola u mreži. Ovog proleća je to uspelo samo Lučancima, a na današnjoj utakmici golman Bačke je to uradio pet puta. Da je to učinio u duplo više navrata, prema prikazanoj igri i stvorenim šansama, ne bi bilo nikakvo iznenađenje.

Neposredno pre početka utakmice publika je imala prilike da pozdravi slavnu generaciju Radničkog, koji su na današnji dan porazili, u polufinalu Kupa UEFA, nemački HSV.

Odličnu igru, od samog početka utakmice, Nišlije su krunisale pogotkom već u 9. minutu. Strelac je bio Kojašević, kome je ovo bio prvi pogodak u dresu Radničkog. Nakon 14 minuta igre domaći su duplirali vođstvo, a ponovo je strelac bio Damir Kojašević.

U 38. minutu najbolji strelac lige, Nermin Haskić, je bio precizan iz neposredne blizine, a pravo remek-delo od gola je upriličio Nikola Drinčić u 44. minutu, šutem sa preko dvdesetpet metara. Lopta je završila u gornjem levom uglu golmana Bačke, a kapiten domaćih ponovo dobio ovacije publike.

Za goste je polovina Radničkog bila „zabranjena zona“ do 35. minuta, na koju nisu prelazili, a onda su došli u stopostotnu šansu, kada se Gavrić našao „oči u oči“ sa mladim golmanom Nišlija, Miloradom Kojićem, koji je manirom isusnog golmana, padom u noge, sprečio pogodak.

Na odmor se otišlo sa četiri gola prednosti u korist Radničkog, uz mnogobrojne nerealizovane šanse koje napadači domaćih nisu pretvorili u gol.

Drugo poluvreme je počelo isto kao i prvo, napadima Nišlija, ali se na sledeći gol čekalo sve do 71. minuta. Tada je Haskić, svojim 20. golom u Superligi, ponovo matirao golmana Milojevića, a akcija koja je prethodila golu, u kojoj je učestvovalo skoro pola tima Radničkog, posebno je razgalila domaće navijače.

Nakon toga i nakon izvršenih izmena, u ekipi Nenada Lalatovića je došlo do pada koncetracije, pa je Mićić, četiri minuta pre kraja utakmice, uspeo da postigne počasni pogodak za svoju ekipu i postavi konačan rezultat utakmice, Radnički-Bačka 5:1.

Na redu je doigravanje, plejof, u kome Radnički startuje sa druge pozicije, a nakon podele bodova, Nišlije će na tabeli imati 38 bodova, a sledeću utakmice će gostovati na našem najvećem stadionu, gde će ih dočekati Crvena zvezda. Da li će to biti utakmica koja će odlučiti o tituli prvaka Srbije ili će dodatno zakomplikovati stanje na tabeli, videćemo narednog vikenda.

RADNIČKI - OFK BAČKA 5:1 (4:0)

Stadion „Čair“ Niš
Gledalaca oko 3.000
Glavni sudija: Zoran Široki
Strelci: - 1:0 u 9. Kojašević, - 2:0 u 23. Kojašević, - 3:0 u 38. Haskić, - 4:0 u 44. Drinčić, - 5:0 u 71. Haskić, - 5:1 u 86. Mićić
Žuti kartoni: Aleksa Jovanović (Radnički), Kostić (bačka)

RADNIČKI: Kojić, Todorovski (od 63. Živković), Pankov, Bondarenko, Đorđević, Aleksa Jovanović, Drinčić, Kojašević (od 63. Ristić), Ranđelović, Haskić, Nikodijević (od 57. Čumić)

OFK BAČKA: Milojević, Đurić, Žakula, Gojković, Kostić, Pantić, Bjeloš (od 53. Balabanović), Tomić, Makarić, Radović (od 83. Mićić), Gavrić (od 85. Marković)