Niška zona: Topličanin - Radan 2:1
15.04.2010 Marija Kostić

Početak utakmice je pripao domaćima, imali su par dobrih prilika, najozbiljnije preko Vasiljevića. A onda ih gosti kažnjavaju za propuštene šanse, u 19.minutu dosuđen je slobodan udarac za Radan, izvodi ga Stoilković i postiže prelep pogodak. Ali radost gostiju trajala je samo četiri munuta, jer su Prokupčani izjednačili, korner izvodi Krstić a u šesnaestercu je najviše skočio Momčilović koji loptu glavom šalje u mrežu golmana Đorđevića.Do kraja prvog dela susreta,iako su oba tima pokušavala,nije bilo ozbiljnijih prilika.

U drugom poluvremenu bolja igra Prokupčana, a gosti su pokušavali preko kontra napada, ali odbrana Topličanina je dobro funkcionisala. Dobre prilike za Topličanin imali su Kostić, Vasiljević, Jovanović. U 55.minutu posle jedne gužve u šesnaestercu gostiju lopta u ruku pogađa jednog od odbrambenih fudbalera ali sudija ne pokazuje na belu tačku. Prokupčani su uprkos tome uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist 70.minutu korner izvodi Krstić, lopta je zakačila nekog u šesnaestercu, dolazi do Kostića na levoj strani, on je šalje po zemlji i Dragojević uspeva da postigne pogodak. I jedna i druga ekipa imale su još prilika do kraja (više i ozbiljnije su pretili domaći) ali nije više bilo golova.

Prokuplje: Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 200. Sudija: Savić (Grdelica). Strelci:0:1 Stoilković u 19,1:1 Momčilović u 23, 2:1 Dragojević u 70.minutu. Žuti kartoni: Mitrović, Jović (Topličanin), Grozdanović, Stoilković (Radan).

Topličanin: Gligović, Krstić, Mitrović, Stanković (Ivković), Jović, Dragojević, Kostić (B.Krstić) Rajković, Vasiljević, Jovanović, Momčilović (Mladenović).
Radan: Đorđević, Stojanović, Grozdanović, Simić, Mitić, Cvetković, Stoilković, Kostić, Knežević, Smiljković, Stojković (Jović).