FUD
Šanac
Jasika
Temnić prošetao Pejovcem, igrao i predsednik kluba

Nova pobeda Temnića protiv vrlo dobre ekipe iz Trsteničkog naselja Pejovac. Gosti su prvi pripretili već u 2. minutu kada je Lazarević sjajno sa desne strane uputio centaršut  a centarfor Mihajlović nije pogodio prazan gol već nogu golmana  domaćih Stanojevića i kako to u fudbalu biva usledila je odlična kontra domaćih koji su preko mladog Stefana Miljkovića došli u vođstvo.Dodatno je to razbesnelo trenera Temnića Gorana Markovića koji je od svojih igrača tražio ofanzivu ne samo za pobedu već i njegovu želju da u prvenstvu postigne 100 golova. Darko Miladinović ubrzo je izjednačio u 7. minutu posle slobodnjaka neko od odbrambenih igrača Gradine je zakačio oštru loptu glavom taman toliko da ona prevari golmana Stanojevića.Do poluvremena gosti su imali apsolutnu inicijativu  pa je u 24. minutu Mihajlović doveo goste u vođstvo da bi u  39. minutu Stojanović stavio pečat na poluvreme za 3:1.

Ekipa Temnića pred utakmicom sa FK Gradina u Pejovcu

Već na startu drugog dela Jokić je povisio na 1:4 ali tada Temnić staje pa Bošković  smanjuje na 2:4 i domaći preuzimaju inicijativu stvarajući i nekoliko šansi. Trener gostiju Goran Marković čini pravi potez u igru uvodi  Darka Brankovića PREDSEDNIKA kluba na poziciji centralnog napadača. Ovaj najpre smiruje svoje igrače a svojim znanjem i korpulentnošću stavlja na muke odbranu domaćih da bi lepim pasom u 79 minutu uposlio Mihajlovića za konačnih 2:5 i time krunisao svoju sjajnu partiju.Treba istaći da danas u redovima gostiju nisu nastupali kapiten Rade Aksentijević i Sasa Antić ( zbog povrede ) što je bio ogroman hendikep za trenera Markovića i najboljeg strelca Stefana Sibinovića.

Odlučujući trenutak predsednik Varvarinaca Darko Branković sprema se za izlazak na teren

Prvenstvo Prve lige Rasinskog okruga završava se u nedelju. Poznato je već odavno da je Temnić prvak ali da li će ispuniti želju svog trenera da u prvenstvu postignu preko 100 golova znaćemo u nedelju uveće.

Predsednik kadrovske komisije Temnić Gilić Vladimir u društvu vašeg izveštača najavio je krupne kadrovske promene na leto

Gradina-Temnić 2:5

Strelci:  1:0 Miljković u 3, 1:1 Miladinović u 7, 1:2 Mihajlović u 24, 1:3, 1:4 Jokić u 51, 2:4 Bošković u 60, 2:5 Mihajlović u 79. minutu. Stadion Gradine u naselju Pejovac, gledalaca 100. Sudija  Milenko Dimitrijević (Trstenik) 7. Opomenuti igrači ( Pešterac (Gradina). Crveni karton: Nikola Marković (Temnić) u 64. minutu. Igrač utakmice: Darko Branković (Temnić).

GRADINA: Stanojević 6, Tomislav Miljković 6, Lukić 6, Milovanović 6,5, Pešterac 6, Bošković 6, Popadić 6, Jovanović 6, Stefan Miljković 7, Vukadinović 6.

TEMNIĆ: Grujić 7, Jokić 7 (Radonjić 7), Nikola Savić 7 (Bogdanović 7), Pešić 7,5, Ćosić 7,5, Žerjav 7,5, Stojanović 7, Miladinović 7,5, Mihajlović 8, Lazarević 7,5 (Branković 8), Marković 7,5.

I Radikali uz klub ,vođa srpskih radikala iz Varvarina Janko Bogunović na stadionu Gradine u Pejovcu