"Malene" počele pobednički

Pobednički start "malenih" - košarkašice Kraljeva u novoj sezoni

Premijera „malenih“ u novoj sezoni pred svojim navijačima donela je duel sa neugodnom novosadskom Vojvodinom 021. Domaće su sve vreme imale rezultatsku prednost, ali se „sose“ nisu predavale. U finišu prve četvrtine Kraljevo je imalo vođstvo 22-14, ali serija gošći od 8-0 donela je izjednačenje, da bi se na mini odmor otišlo sa minimalnim vođstvom domaćih. U nastavku, „malene“ su se mučile sa organizacijom napada, nikako nisu uspevale da ostvare veću rezultatsku prednost od šest razlike.

Osim Dragane Gobeljić, u domaćem sastavu nije bilo razigrane igračice. Kod gošći, dominirla je Lana Marić, ali treba reći da su košarkašice iz Novog Sada šutirale za tri poena 19-4 u prvom poluvremenu, dok je Kraljevo uputilo samo jedan šut za tri poena koji je Gobeljić pogodila. U trećoj četvrtini, Gobeljić je pogodila trojku, pa 2+1 i prednost Kraljeva je počela da raste. Imale su „malene“ nekoliko puta 20 poena razlike, pitanje pobednika je bilo rešeno i sve što je Vojvodina 021 uspela da urasdi jeste da umanji ubedljiv poraz. U finišu utakmice Novosađanke su serijom trojki i lakih poena uspele da izbegnu katastrofu.

ŽKK KRALjEVO – VOJVODINA 021 89 - 77 (26-24, 19-15, 23-11, 21-27)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 500 Sudije: Nedeljković (Niš), Nikolić (Leskovac) i Ljubić (Niš).

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 27 (8 sk), Todorović 4, Brajković 10 (6 sk), Stevanović 2, Vasiljević 6 (5 sk), Emanuel 19 (6 sk), Janić 9, Pejčinović, Nestorov 6, Mehović (5 as), Stanišić, Rajić 6 (8 sk).

VOJVODINA 021: Babajić 6, Slavnić 2, Selaković 2, Vučetić 8 (5 sk), Živković 6, Marjanović, Jakovljević 12, Marić 20 (10 sk), Vuković 17, Janković 2, Mitrović 2, Bokan.

Spartak 59 : 79 Sloga Maya Consulting
Student 63 : 103 Mega MIS
Kraljevo 89 : 77 Vojvodina 021
Partizan 1953 102 : 46 Vrbas
Crvena zvezda mts 79 : 64 Novosadska ŽKA