13.01.2013 A. Daišević

Kra­ljev­ča­ni ču­va­ju tra­di­ci­ju

Neke tradicije postoje da bi se rušile, ali postoje i one koje opstaju. Jedna takva je i medusobni dueli Sloge i Metalca u Kraljevu u kojima prvoligaš sa ibarskog Keja uvek zabeleži pobedu. Tako je bilo i sinoc. Pred više od 1000 gledalaca Slogini košarkaši su odigrali izvanredan mec, ostavili srce na parketu i pobedili veoma dobar tim iz Valjeva.

U prvom poluvremenu Kraljevcani su bili mnogo bolja ekipa, to govori i ukupni indeks nakon previh 20 minuta (54-15), više nego rezultat posle prvog poluvremena - 41:33. Puleni Zorana Milovanovica vec u 6. minutu imali su prvu dvocifrenu prednost - 16:6, a najvece vodstvo u mecu videno je u 7. minutu kada je na semaforu stajalo 20: 6. Strateg gostiju Dragan Nikolic povukao je tada kljucni potez i u igru uveo Stefana Balmazovica koji iako povreden, vezao je 10 poena, a Valjevci serijom od 10: 0 se vratili u mec. U dugoj cetvrtini gosti su stigli i do izjednacenja 29:29, ali je tada sevnula nova Slogina serija od 10: 0, pa su "beli" stigli do vodstva - 39:29.

U drugom poluvremenu osetilo se da kod domacih nema svežine, zbog velikih personalnih problema Sloga je ovaj mec igrala sa samo sedam igraca. Gosti su to znali da iskoriste, krenuo je i šut van linije 6, 75 i u 33. minutu Metalac je došao do prvog vodstva - 64:65. Sloga je uzvratila sa dve vezane trojke Otovica i Trivunovica i do kraja smo gledali vrlo neizvestan mec. Usledila je penal završnica u kojoj su Popovic i Trivunovic imali mirniju ruku od Mitrovica koji je promašio jedno i Krušcica koji je promašio dva slobodna bacanja što je bilo dovoljno da Sloga ostvari cetvrti ovosezonski trijumf.

- Cestitam domacnu na pobedi, ali ne mogu da se otmem utisku da je Metalac veceras sam sebe pobedio. Promašili smo kljucna slobodna bacanja u finišu utakmice i dozvolili domacinu u jednom od poslednjih napada da pogodi trojku, iako je dogovor na prethodnom tajm-autu bio potpuno drugaciji. Ostaje nam da izvucemo pouke i idemo dalje - rekao je posle meca Dragan Nikolic, trener Metalca.

- Za trud, zalaganje, borbenost i kompoletan pristup utakmici nagradeni smo velikom pobedom koju smo apsolutno zaslužili. Izdigli smo se izand svih problema, na krilima fantasticne podrške sa tribina odigrali najbolje što možemo, i na pravi nacin našim sugradanima cestitali Pravoslavnu novu godinu. Imali so veliki motiv u ovom mecu jer je potrebno mnogo više od pretnje da bi se pobedilo u Kraljevu - naglasio je posle utakmice mec-viner ovog susreta Marko Popovic, plejmejker Sloge.

Kraljevo – Dvorana sportova. Gledalaca: oko 1000. Sudije: Stefanovic (Kraljevo), Hadeši (Vršac) i Peulic (Novi Sad). Rezultat: Sloga - Metalac 90: 87 (23: 18, 18: 15, 20: 24, 29: 3).

SLOGA: M. Popovic 23 (9-8, 14 as), Blagojevic 9 (5 sk), Trivunovic 13 (6-4, 9 sk), Marelja 14 (3-2, 13 sk, 4 il), Vuletic 19 (6-6, 5 sk, 6 il), B. Popovic, Stefanovic, Jacovic, Ristic, Otovic 12 (3-3), Dašic, Bogavac.
METALAC: Ðukanovic 8 (1-1), Bakic 19 (6-3, 4 il), Mijovic 5, Marojevic 4 (2-9, 4 sk), Živanovic, Tanaskovic, Krušcic 15 (5-1, 6 sk, 4 ul), Mitrovic 5 (2-1, 5 sk), Tomaševic 3, Balmazovic 28 (2-2), Dujkovic, Vujovic.

Borac Mozzart Sport 99 : 77 Sloga
BKK Radnički 64 : 74 Sloboda
Jagodina 79 : 87 Metalac
Smederevo 1953 91 : 96 OKK Beograd
Konstantin 59 : 65 FMP
Vršac 82 : 66 Tamiš
Mega Vizura 76 : 77 Vojvodina Srbijagas