KLS: Borac - Radnički FMP 96:90

Čačanski Borac i beogradski Radnički FMP, odigrali su krajnje neizvestan i uzbudljiv meč u hali kraj Morave, pred 500 ljubitelja igre pod obručima. Posle 45 minuta rovovske borbe uspešniji su bili domaći, koji su ubeležili treći prvenstveni trijumf. Borac su predvodili, veoma raspoloženi Šljivančanin (31 poen, 7 skokova) i Pantić (23 poena, 16 skokova), dok sa druge strane treba pomenuti Bojovića (21 poen) i Stamenkovića (22 poena). Na momente je duel ličio, upravo, na okršaj pomenute četvorke. Zapažene role imali su i Trtić i Radović u dresu Čačana. Borac je počeo u sastavu : Šljivančanin, Prolović, Trtić, Radović i Pantić a beogradski tim je izgledao ovako : Đokić, Bojović, Šturanović, Džaković i Stojadinović. Prvi koš na meču postigli su gosti preko Stojadinovića a domaći uzvratili preko Šljivančanina, koji je postigao početnih 7 poena za svoj tim. Prvu osetniju razliku prave gosti pri rezultatu 9-13. Takvo odstojanje ostalo je do kraja prve deonice koju je tim Miloša Pejića rešio u svoju korist 20-24. Posebno je inspirisan bio Miloš Bojović, koji je pogodio nekoliko važnih šuteva u pomenutom periodu igre. Drugu četvrtinu bolje počinju Čačani i nakon trojke Todorovića prelaze u vođstvo 25-24. Ubrzo je uzvratio Stamenković i vratio prednost na stranu Radničkog FMP-a. Do kraja četvrtine ekipe su igrale „koš za koš“ i na odmor se otišlo minimalnom prednošću gostiju 33-34. Borac odlično kreće u drugom poluvremenu i poenima Šljivančanina i Trtića stiče suficit od 6 poena (42-36). Smanjio je Bojović, novom trojkom ali mu je uzvratio Todorović. Nakon tehničke greške za klupu Radničkog, Čačani se odvajaju na 7 poena viška (54-47), dva minuta pre kraja četvrtine. Treći period završava se skorom 60-53 i ako je Borac imao i 9 poena viška (60-51). Posle 60 sekundi igre u poslednjem periodu, gosti prave seriju 6-0 i duelu vraćaju neizvesnost. Do potpunog egala stižu u 35. minutu, pri rezultatu 64-64. U tim trenucima odlično je igrao Stamenković u dresu Beograđana. Međutim, kada je Šturanović izašao zbog pet prekršaja, Borac postaje dominantniji u reketu i sve više koristi centra Pantića, koji  je sa 4 vezana poena vratio prednost domaćima 68-64, tri minuta pre kraja. Ponovo se bude protivnici i meč uvode u triler završnicu. Koševima Đokića i Stamenkovića, Radnički FMP je prišao na poen zaostatka 24 sekunde pre kraja (72-71). Usledila je serija slobodnih bacanja na obe strane. Precizni su bili Prolović i Šljivančanin (2 puta) sa jedne, odnosno Đokić i Stamenković sa druge strane. Nekoliko sekundi pre isteka regularnih 40 minuta Borac je imao sigurnih tri poena suficita (79-76) a gosti su krenuli u napad. Lopta je došla do Stamenkovića koji pogađa trojku sekund pre isteka vremena!Ostaje nejasno zašto domaći nisu pravili faul u datoj situaciji. U dodatnih pet minuta Borac predvođen Šljivančaninom i Pantićem uspeva da nadigra borbene goste i zasluženo trijumfuje rezultatom 96-90. Jedini raspoložen igrač Radničkog FMP-a u produžetku bio je Stamenković ali bilo je to premalo za nešto više, pa su bodovi ostali u Čačku.

BORAC - RADNIČKI FMP 96 - 90 (20-24, 13-10, 27-19, 19-26, 17-11)

BORAC : Šljivančanin (31 poen), Prolović (6), Trtić (16), Kosanović, Mitrović, Pavlović, Vasilijević, Todorović (8), Marković, Radisavljević, Radović (12), Pantić (23)   Trener : Raško Bojić

RADNIČKI FMP : Đokić (9), Zarić, Cvijović, Đuran, Bojović (21), Marković (10), Rebić (4), Ristić (4), Šturanović (8), Džaković (7), Stojadinović (5), Stamenković (22)  Trener : Miloš Pejić

SUDIJE : Maričić (KV), Dimovski (KV) i Milovanović (BG)  DELEGAT : Vuković (KV)

Borac Mozzart Sport 99 : 77 Sloga
BKK Radnički 64 : 74 Sloboda
Jagodina 79 : 87 Metalac
Smederevo 1953 91 : 96 OKK Beograd