26.04.2023 Stevan Davidović

Novobečejci zablistali u Novim Banovcima

KMF Tisa Novi Bečej – stoje Veselin Boškov (lekar ekipe), Mita Kobiljski (trener), Radosavljev, Dražić, Erdeljan, Mesaroš, Letić, Nikola Blažin (predsednik kluba), dole: Ikrašev, Vasić, Popov, Ž. Kobiljski, Đukić, Pelengić, Ćurčić (kapiten) (Snimio: Stevan Davidović)

U pretposlednjem, 17. kolu Futsal lige Vojvodine, odigrane su dve utakmice, u Subotici je Fuul Feel zabeležio svoju treću prvenstvenu pobedu, protiv Foruma iz Vršca (4:3), dok je Tisa iz Novog Bečeja, posle efikasne igre u drugom poluvremenu u Novim Banovcima savladala Omladinac (3:8).

U Novim Banovcima obe ekipe su nastupile u krnjem sastavu, što je i razumljivo za poslednju utakmicu u sezoni za oba rivala, koja ništa nije rešavala i bila je samo pitanje prestiža. U prvom poluvremenu obe ekipe su postigle po tri gola, pa je rezultat u poluvremenu (3:3), nagovestio neizvestan susret. Međutim u nastavku se to nije dogodilo, pošto je ekipa iz Novog Bečeja dominirala u svakom pogledu. U periodu od 25. do 29. minuta Tisa je postigla četiri gola i praktično rešila pitanje pobednika. U ovom periodu igre istakao se Radovan Stojanov, koji je postigao het-trik i golom u 40. minutu zapečatio sudbinu domaćoj ekipi, za konačnih 3:8.

Ovom pobedom Tisa je osvajanjem drugog mesta okončala, možemo reći uspešnu sezonu, što je ekipi Nikole Blažina i bio cilj na početku prvenstva.

U poslednjem 18. kolu ostalo je da se odigraju još dve preostale utakmice u Kačarevu, Krljevićevo dočekuje Fuul Feel iz Subotice, dok će se u Vrbasu obaviti promocija prvaka, gde Leteći Holanđanin dočekuje Indians 2013, iz Inđije.

Omladinac - Tisa  3:8 (3:3)

Novi Banovci: Sala OŠ „Nikola Tesla“. Sudije: Miloš Negovanović (Sremska Mitrovica), Dimitrije Matić (Šid), Nemanja Bošković (Salaš Noćajski). Delegat: Predrag Boljević (Futog). Strelci: Turčinović u 7. i 12, Milošević u 17, za Omladinac, a Dražić u 7, Ž. Kobiljski 11, Letić 14. i 25, Stojanov 27, 29. i 40. minutu za Tisu.

Omladinac: STOJNIĆ, BAJIĆ, VUJIČIĆ, TURČINOVIĆ, MILOŠEVIĆ, Denić, Miloš Drča, Aleksandar Drča, Sretenović

Tisa: ĆURČIĆ, Ž. KOBILJSKI, ĐUKIĆ, DRAŽIĆ, LETIĆ, Pelengić, Stojanov

Piše: Stevan Davidović

Omladinac 3 : 8 Tisa
Full Feel 4 : 3 Forum