04.04.2023 Stevan Davidović

Pobeda u Inđiji za drugo mesto

U 15. kolu Futsal lige Vojvodine igrane su samo dve utakmice. U Kačarevu Kraljevićevo je deklasiralo Forum iz Vršca 9:1, dok je Tisa iz Novog Bečeja u Inđiji pobedila domaći Indians 2013 4:7.

Ekipa Tise je na ovu utakmicu otputovala sa samo 6 igrača, pa je i predsednik kluba Nikola Blažin bio prinuđena da obuče dres i nađe se u protokolu. Mada je utakmica u Inđiji bila bez većeg rezultatskog značaja obilovala je lepim akcijama i golovima. Domaći su poveli u 4 minutu golom Aleksandra Sokolovića, ali su gosti iz Novog Bečeja odmah uzvratili i preko Miodraga Pelengića u 6. i Radovana Stojanova u 8. minutu preuzeli vođstvo (1:2), da bi Nebojša Đukić u 12. minutu   povisio na (1:3). Domaći su potom sve podredili napadu, pa su u 19. minutu golom Željka Mitrovića uspeli da smanje vođstvo gostiju (2:3), što je bio i rezultat u poluvremenu.

Novobečejci su silovito starovali u nastavku i za deset minuta postigli četiri gola, za nedostižnu prednost (2:7). Nakon toga gosti su odlučili da čuvaju prednost, pa su prepustili inicijativu domaćinu, koji je samo uspeo da golovima Aleksandra Dragojevića u 32. i Željka Mitrovića u 35. minutu ublažili poraz, za konačnih (4:7).

Ovom pobedom Novobečejci su se učvrstini na drugom mestu, pa im predstoji da u narednom 16. kolu, pred svojim navijačima tu poziciju overe, u duelu sa ekipom Kraljevićeva iz Kačareva.

Indians 2013 – Tisa 4:7 (2:3)

Sportski centar u Inđiji: Sudije: Vladimir Blažon (Ruma), Nemanja Bošković (Salaš Noćajski), Miloš Negovanović (Sremska Mitrovica). Delegat: Predrag Beljević (Futog). Strelci: Sokolović u 4, Ž. Mitrović 19, 35, Dragojević 32. za Indians 2013, a Pelengić u 6, 24, Stojanov 8, 28, Đukić 12, Dražić 23, Lazarević 30. minutu za Tisu. Žuti karton: Strajnić (Indians 2013).

Indians 2013: STRAJNIĆ, CVETINOVIĆ, Ž. MITROVIĆ, PANJAK, M. MITROVIĆ, Ljubojević, Marković, Sokolović, Katić, Galuška, Dragojević

Tisa: ĆURČIĆ, PELENGIĆ, ĐUKIĆ, LAZAREVIĆ, DRAŽIĆ, Stojanov, N. Blažin

Tekst i foto: Stevan Davidović

Indians 2013 4 : 7 Tisa
Kraljevićevo 9 : 1 Forum