10.04.2023 Stevan Davidović

Pobeda Tise za drugo mesto

Pobeda na oproštaju, KMF Tisa stoje: Ivan Blažin, (potpredsednik), Vasković, Dražić, Maksimović, Lazarević, Nikola Blažin (predsednik), Boškov (lekar ekipe), dole: Ž.Kobiljski, Ikrašev, Pelengić, Đukić, Ćurčić

U 16. kolu Futsal lige Vojvodine, na oproštaju od svojih navijača, ekipa novobečejske Tise, je u veoma neizvesnoj utakmici pobedila, borbeni sastav Kraljevićeva iz Kačareva 7:6 (4:3).

Domaći su poveli u 4. minutu golom Đukića, ali su gosti iz Kačareva za samo dva minuta, golovima Ilića, preuzeli vođstvo (1:2). Samo što se krenulo sa centra najbolji strelac domaćih Pelengić je izjednačio, a dva minuta kasnije Maksimović iz slobodnog udarca doneo prednost svom timu. Međutim vođstvo domaćih je kratko trajalo pošto je Zlatković izjednačio (3:3), a kada je izgledalo da će to biti i rezultat u poluvremenu, usledio je slobodan udarac za Tisu, posle kojeg je lopta pogodila Pelengića u leđa i završila u mreži za 4:3, što je bio rezultat u poluvremenu.

U nastavku se igralo veoma otvoreno domaći su imali vođstvo 5:4, da bi najpre Petković izjednačio, a u 38. minutu Mitkovski postigao gol za prvo vođstvo ekipe iz Kačareva (6:5). Posle tajm-auta domaći su umesto golmana ubacili igrača više što im se isplatilo. U 39. minutu Pelengić je izjednačio (6:6), a u 40. minutu posle 6 prekršaja isti igrač nije iskoristio kazneni udarac, izgledalo je da će Midrag Pelengić biti tragičar ovog susreta, međutim on se pet sekundi pre kraja iskupio kada je glavom postigao pobedonosni gol za konačnih 7:6.

Ovom pobedom Novobečejci su osigurali drugo mesto, a u 17. kolu u Novim Banovcima igraju poslednju utakmicu sa Omladincem.

Tisa - Kraljevićevo 7:6 (4:3)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 25. Sudije: Simendić (Mol), Grmuša (Petrovaradin), Matić (Šid). Delegat: Jovo Galić (Novi Sad). Strelci: Đukić u 4, Pelengić 8, 20, 39, 40, Maksimović 11, Dražić u 28. za Tisu, a Ilić u 7, 8. i 22, Zlatković 12, Petković 36, Mitkovski u 38. minutu za Kraljevićevo. Žuti karton: Ž. Kobiljski (Tisa).

Tisa: Ćurčić, Ž. Kobiljski, Pelengić, Đukić, Maksimović, Ikrašev, Lazarević, Dražić, Vasković

Kraljevićevo: Popović, Mitkovski, Ilić, Majkić, Trajčevski, Stojanovski, Zlatković, Đurković, Mitansovski

Tekst i foto: Stevan Davidović

Tisa 7 : 6 Kraljevićevo
Leteći Holandjanin 6 : 0 Full Feel
Omladinac 5 : 0 Indians 2013