Prave izmene za pobedu Kikera

Gužva pred golom Kikera u gradskom derbiju

Drugi ovosezonski gradski fudbalski derbi u Kadetskoj ligi Srbije dobio je Kiker, koji je tako prekinuo niz od pet vezanih poraza. Istovremeno, „kikersi“ su se revanširali „belima“ za poraz iz prvog dvoboja kada je Sloga slavila 4-0. Iako je bilo vanredno kolo, radni dan i rani početak utakmice (11 časova), odlična poseta i dobra atmosfera na gradskom derbiju kojim je zaključena fudbalska 2022. godina u gradu na Ibru. Gledali smo dobar, borben, pravi prvenstveni meč u kome je nominalni domaćin bio bolji rival i zasluženo pobedio. U prvom poluvremenu bilo je uzbuđenja na samom početku meča. Kaličanin je imao zicer da dovede Slogu u vođstvo, ali je Debeljaković odlično interevenisao. Potom je domaćin tražio jedanaesterac posle jednog duela u srce šesnaesterca „belih“, ali je pištaljka Ljubiše Borisavljevića ostala nema. Nedugo zatim Kiker je imao novi napad, kiks štopera Sloge Veskovića mogao je da se iskorsti da isti igrač nije napravio prekršaj. Tražili su domaći crveni karton za fudbalera Sloge, ali je on dobio žuti. Potom je priliku da se istakne imao i vratar Sloge Đorđević, odbranio je neugodan šut i loptu koja je išla pod samu prečku izbacio u korner.

Odluka o pobedniku u ovom derbiju pala je u nastavku. Presudile su dve izmene koje je napravio strateg Kikera Goran Dragićević. U 65. minutu Dimitrijević je odlično reagovao na centaršut i glavom sproveo loptu u gol za veliku radost „kikersa“. Samo osam minuta kasnije, drugi rezervista, Dražanin je iskoristio dobar prodor i par driblinga Živodera, prihvatio loptu i snažnim šutem je spakovao u mrežu nemoćnog vratara Sloge. Do kraja utakmice domaći su imali još jednu priliku preko Dimitrijevića, dok je Sloga uprkos terenskoj inicijativi ostale bez prave prilike za barem počasni gol.

Belaćević iz Sloge i Jusufović iz Kikera u borbenom derbiju koji je pripao "kikersima"

KIKER – SLOGA (KV) 2 – 0 (0 – 0)

Stadion kod Ložionice u Kraljevu Gledalaca: 800 Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica) 7 Strelci: Dimitrijević u 65. i Dražanin u 73. minutu Žuti kartoni: Bošković, Dimitrijević i trener Dragićević (Kiker), Vesković, Nikolić, Vuković (Sloga). Igrač utakmice: Đorđe Dimitrijević (Kiker) 7,5.

KIKER: Debeljaković 7, Živoder 7, Vasiljević 7, Bošković 7, Jusufović 7 (Ratković -), Pribojac 7,5, Milić 7 (Dražanin 7,5), Đorđević 7 (Dimitrijević 7,5), Vujović 7, Mićović 7, Majstorović 7.

SLOGA: Đorđević 6,5, Belaćević 7, Stanojević 6,5 (Antonijević 6,5), Vesković 6,5, Babić 7, Nikolić 6,5, Vuković 6,5, Lukić 6,5, Kaličanin 7, Joković 6,5 (Virijević 6,5), Matović 7.

Mladost (L) 1 : 2 RFK Grafičar
Crvena zvezda 3 : 0 Teleoptik
Vojvodina 3 : 1 Napredak
GFK Jagodina 1 : 1 Spartak ŽK
Kiker 2 : 0 Sloga (K)
Rad 1 : 2 Brodarac