Belaćević za pobedu Sloge

Vredna pobeda Sloge protiv Teleoptika u borbi za opstanak

Kadeti Sloge su stigli do zaslužene pobede, prve od 3. decembra prošle godine kada je poražen Rad. Gosti iz Zemuna su imali svoje prilike, Spasojević je bio nesavladiv i veoma je zaslužan za tri boda svog tima. Počelo je sa dve prilike maleroznog Stamenkovića, ali je Spasojević oba puta reprezentativno odbranio. U prvom ozbiljnijem napadu domaći su stigli do penala. pošto je Polić neoprezno rukom po licu udario Kaličanina u srcu šesnaesterca, u borbi za loptu. Ipak, kapiten „belih“ Vuković promašio je ceo gol. Igrao se 19. minutu, ali je sedam minuta kasnije, posle filigranske akcije, Sloga povela golom danas veoma zapaženog Belaćevića. Pokušavali su gosti da do odlaska na veliki odmor dođu do izjednačenja, ali je Spasojević bio vrlo siguran na golu „belih“. Na drugoj strani, Babić je imao odličnu priliku za Slogu posle prekida, ali nije bio precizan.

U nastavku su ponovo prvi zapretili gosti, M. Petrović je šutirao, Spasojević odbranio lopta se odbila na dva metra,a prazan gol promašio je Stamenković koji je poslao loptu nebu pod oblake. Promašaj veka! U 68. minutu M. Petrović je zahvatio volej i konačno matirao Spasojevića za izjednačenje 1-1. Ipak, radost gostiju trajala je samo dva minuta, nova akcija Sloge i lopta na drugoj stativi koju je sačekao Belaćević i smestio u mrežu za konačnih 2-1. Do kraja utakmice gledali smo bezuspešne pokušaje „optičara“ da dođu do izjednačenja, ali Sloga je uspela da sačuva pobedu vrednu opstanka u eliti.

Kadeti Sloge pobedili "optičare" - detalj sa utakmice

SLOGA (KV) – TELEOPTIK 2 – 1 (1 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 250 Sudija: Marko Srećković (Kragujevac) 7,5 Strelci: Belaćević u 26. i 70. minutu za Slogu,a M. Petrović u 68. minutu za Teleoptik Žuti kartoni: Vuković (Sloga), Petrović, Polić, Iliev, Stemnković, Ninić, Milašinović (Teleoptik). Igrač utakmice: Strahinja Belaćević (Sloga) 7,5.

SLOGA: Spasojević 7,5, Belaćević 7,5, Vuković 7, Vesković 7,5, Babić 7,5, Stanojević 7,5, Nikolić 7 (Mihajlović -), Kaličanin 7 (Joković -), Antonijević 7,5, Vuksanović 7, Virijević 7 (Dakić -).

TELEOPTIK: Grujičić 6,5, Matović 7, U. Petrović 7, Polić 6,5, Đorđević 6,5, Iliev 6,5 (Čiča 6), Ninić 7, Stamenković 6,5, M. Petrović 7 (Spasić -), Šekularac 6 (Vasić 6), Milašinović 6,5.

RFK Grafičar 4 : 1 Rad
TSC 0 : 0 Kiker
Partizan 6 : 0 GFK Jagodina
OLE 1 : 1 Vojvodina
Čukarički 0 : 2 Crvena zvezda
Brodarac 0 : 1 Mladost (L)