Sloga nadigrala TSC

Borbvena Sloga do tri boda protiv TSC-a

Skoro dva meseca su mladi fudbaleri kraljevačke Sloge čekali na prvenstvenu pobedu, treću ove sezone. I dočekali su je u derbiju začelja, protiv ekipe TSC iz Bačke Topole. Zaslužili su puleni Raše Babića tri boda, jer sju bili bolji rival, konkretniji, sa više izglednih prilika. Izvanrednim golom kapitena Vukovića u 10. minutu Sloga je otključala bravu gola gostiju i već tada je bilo jasno da su „beli“ rešeni da osvoje ceo plen. Posle nekoliko propuštenih prilika, omaleni Stanojević je najbolje reagovao u šesnaestercu TSC-a i glavom matirao Vasina za ispostaviće se konačnih 2-0. Gosti su imali svoje šanse, ali je odbrana Sloge bila na visini zadatka, pogotovo odlični vratar Spasojević koji je ulivao samopouzdanje celom timu. Na kraju vredna tri boda ostaju na stadionu kod Spomen parka kao najava bega iz opasne zone, jer Sloga i naredna dva kola prolećnog dela igra u svom gradu.

Detalj sa utakmice kadeta Sloge i TSC-a

SLOGA – TSC 2 – 0 (2 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 150 Sudija: Aleksandar Nikolić (Lajkovac) 7 Strelci: Vuković u 10. i Stanojvić u 43. minutu. Igrač utakmice: Veljko Vuković (Sloga) 8.

SLOGA: Spasojević 7, Belaćević 7, Stanojević 7, Vesković 7, Babić 7, Nikolić 7 (Košanin 7), Vuković 8, Lukić 7 (Pavlović -), Kaličanin 7, Joković 7, Matović 7.

TSC: Vasin 6 (Živković 6), Kulojević 6 (Isidorović 6), Kaluđerović 6, Radević 6,5, Jakšić 6, Trajković 6, Marković 6 (Mačković 6), Stančić 6,5, Konja 6 (Lazić 6,5), Stojkov 6,5, Mešter 6 (Petrović 6,5).

Crvena zvezda 1 : 0 RFK Grafičar
Mladost (L) 3 : 3 Vojvodina
Teleoptik 4 : 0 GFK Jagodina
Napredak 3 : 1 Kiker
Spartak ŽK 2 : 0 Rad
Sloga (K) 2 : 0 TSC