Vojvodina izvukla pobedu nad Dunavom

Košarkaši Dunava nisu uspeli da savladaju lidera na tabeli, Vojvodinu iz Novog Sada, u utakmici 7.kola Prve muške lige Sever. Bila je ovo vrlo uzbudljiva ali i kvalitetna utakmica u kojoj su oba tima pokazala veliku borbenost i želju za pobedom. U prvom poluvremenu domaći košarkaši odigrali su odlično, kao iz udžbenika, taktički dobro u napadu, borbeno u odbrani, i u potpunosti su nadigrali favorizovane goste iz Novog Sada. Na odmor se otišlo rezultatom 51:39. U drugom delu potpuno druga slika na terenu. Gosti počinju bolje ali i sudije menjaju kriterijum, podležu pritisku i Dunav ulazi u bonus za manje od dva minuta igre u trećoj četvrtini. Vojvodina u potpunosti preokreće rezultat i odličnim šutem za tri poena preuzima vođstvo. Poslednja četvrtina donela je još više uzbuđenja. Vojvodina je kontantno bila u blagoj prednosti a košarkaši Dunava nisu imali sreće u poslednja dva minuta kada se odlučivao pobednik promašivši četiri otvorena šuta za tri poena, što su gosti znali da kazne i na kraju trijumfuju rezultatom 84:92 (23:21, 28:18, 17:30, 16:23). Statistiku sa utakmice Dunav - Vojvodina možete pogledati na sajtu kluba. U narednom kolu Dunav ponovo igra na svom terenu, sledeće subote, kada dočekuje ekipu Vrbasa.

Mlađi pioniri Dunava nastavljaju da ređaju pobede. U 5.kolu u derbi utakmici jedine dve neporažene ekipe, Dunav je slavio na gostovanju u Staroj Pazovi u vrlo neizvesnoj završnici rezultatom 47:49 (15:07, 06:08, 10:15, 16:19). Ovo je peta pobeda Dunava koji u narednom kolu dočekuje Železničar iz Inđije.