"Lale" procvetale kraj Ibra

Jedan od onih dana kada ne ide - Stevan Karapandžić, košarkaš Sloge, u akciji

Pauza u KLS za kraljevačke ljubitelje košarke bila je preduga. Za prvi meč četvrtfinala plej ofa Superlige između Sloge i Vojvodine vladalo je veliko interesovanje,a na tribinama je posle mnogo godina bila i navijačka grupa „Kasapi“ koja je davala snažnu podršku pulenima Marka Dimitrijevića. Pred početak meča, gledaoci su ovacijama pozdravili kadetki tim ŽKK Kraljevo koji je na nedavno završenom državnom prvenstvu u Beogradu osvojio treće mesto i bronzanu medalju. Novosađani su bolje počeli meč, zahvaljujući razigranom Bjelici poveli su 7-3, ali je Sloga imala odgovor preko Karapandžića za izjednačenje. Ipak, serija neiskorišćenih napada domaćih i promašenih slobodnih bacanja omogućili su gostima da dođu do vođstva 21-12. Puleni Miroslava Nikolića zadržali su devet poena prednosti nakon prve četvrtine 24-15.

Početkom druge deonice Vojvodina je povela 31-18, Sloga nije mogla da nađe niti igre koja ju je krasila u regularnom delu lige. Posle trojke novajlije Gašića i poena Petrovića, Kraljevčani su smanjili prednost i to je bio signal za klupu gostiju da zatraži prvi tajm aut. Uspeli su gosti da izdrže nalet Sloge, ubrzo povratili dvocifrenu prednost i znalački je čuvali. Iks faktor u igri Vojvodine bili su Uroš Banjac sa tri trojke i Nemanja Popović sa koševima iz drugog i trećeg napada „lala“. Na veliki odmor otišlo se pri vođstvu gostiju 46-29.

Vojvodina razbila Slogu - Marko Dimitriejvić sa pulenima na tajm autu

U drugom poluvremenu još lošije izdanje Sloge. Potpuno nepovezana igra, bez sadržaja, sa mnogo izgubljenih lopti. Vojvodina je iskoristila sve šanse, pogađala koš domaćih iz svih pozicija i brzo stigla do kapitalne prednosti 71-43. Na kraju treće četvrtine Vojvodina je vodila 73-49 i bilo je jasno svima u dovrani da su „lale“ obezbedile prednost pred revanš u „srpskoj Atini“. Do kraja utakmice postavljalo se samo pitanje konačne koš razlike u korist Vojvodine koja je na kraju zasluženo nanela Slogi ubedljiv poraz, najubedljiviji ove sezone. Konačnih 67-95!

SLOGA – VOJVODINA 67 – 95 (15-24, 14-22, 20-27, 18-22)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 2000 Sudije: Jevtović, Prpa, Strika

SLOGA: Gašić 13, Kostić 2, Petrović 5, Savić 3, Matović 5 (8 sk), Todosijević 2, Pajović 5, Beloica, Vujović 3, Simeunović 3, Karapandžić 14 (6 as), Stamenić 11

VOJVODINA: Kočić 3, Banjac 13, Beslać 13 (8 sk), Marić 1, Nedeljkov 5, Gaćeša 12, Bjelica 11 (14 as), Popović 15 (5 sk), Rakićević 6 (6 sk), Nil 7, Zarić 2, Stanojević 5

Slogine košarkaške legende podržale naslednike - Todorić, Jaćović, Stefanović, Krivokapić, Đorđević, Savić na utakmici Sloga-Vojvodina