Kraljevu dovoljna prva četvrtina

Može i mora bolje - košarkašice Kraljeva sa trenerom Simićem na tajm autu

Iako su počele utakmicu sa mnogo grešaka, košarkašice Kraljeva su pitanje pobednika u meču sa Vršcem rešile u prvoj četvrtini. Jaka odbrana i laki poeni u tranziciji omogućili su „malenama“ da steknu veliku prednost 30-10. U nastavku su izbarnbice Ivamna Simića igrale mnogo slabije, veliki broj izgubljenih lopti, promašaja iz otvorenih šuteva i sa linije penala. Sve je to omogućilo da Vršac malo smanji prednost, ali nedovoljno da bi se izbegao poraz.

U nastavku smo gledali slabu utakmicu. Domaće su izgubile 26 lopti, bez povređene Radović imale su velike probleme u organizaciji napada, pa se sve svelo na individulani kvalitet iskusnih Gobeljić i Račić. Na kraju, posle iznenađujućeg poraza u Šapcu, za „malene“ je najvažnije da su ostvarile pobedu i sa više optimizma dočekuju Kup susret u Zrenjaninu i derbi sa novosadskom Vojvodinom.

ŽKK KRALjEVO – VRŠAC 78 - 67 (30-10, 16-22, 15-15, 17-20)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 100 Sudije: Nedeljković, Ljubić, Petković (Niš)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 15 (14 sk), Todorović 12 (5 sk, 9 il), Nedeljković, Račić 20 (8 sk, 8 as, 7 il), Arsović 2, Radović, Zukanović, Laković 17 (11 sk), Biočanin, Radovanović, Mitrović 12, Janić

VRŠAC: Marjanović 3, Stjepanović, Stojić 11 (5 sk), Verigić, Repac 9, Miletić 5, Cera, Selaković 17 (9 sk), Zorić 11 (10 sk), Jovančević 11 (7 sk)

Proleter 023 67 : 77 Duga
Kraljevo 78 : 67 Vršac
Crvena zvezda 78 : 62 Vojvodina 021
SPD Radnički 70 : 65 Student
Art Basket 109 : 52 Vrbas Medela
Radivoj Korać 64 : 81 Partizan 1953