Košarkašice Vršca poražene od Partizana u neizvesnoj završnici

Detalj sa meča - foto: kss.rs

U atmosferi kakva se retka viđa na utakmicama Prve lige košarkašica, kreiranoj od strane pristalica crno – bele boje, Partizan je u Centru Milenijum posle velike borbe savladao oslabljeni Vršac.

Vrščanke su pružile žestok otpor favorizovanim gošćama, bile blizu rezultatskog iznenađenja, ali u odsudnim trenucima umor ih je sprečio da materijalizuju veliko požrtvovanje. Trener Vrščanki Miroslav Kanjevac na raspolaganju je praktično imao samo pet igračica koje su odigrale skoro svih 40 minuta, samo je juniorka Ana Perić na minut odmenila Mariju Todorović.

Meč su obeležile čvrste odbrane kojima je na ruku išao kriterijum suđenja, slaba realizacija šuta iz igre obe ekipe i veliki broj izgubljenih lopti. Vrščanke su bolje počele utakmicu, imale rezultatsku prednost tokom čitave prve četvrtine i u tom periodu posle trojke Dragane Nikolić ostvarile svoju najveću prednost od 6 poena (14:8).

Partizan je u drugoj četvrtini uzvratio preko Dinčićeve i Miškićeve a posle koša Kneževićeve dolazi do najveće prednosti u prvom poluvremenu od 8 poena (34:26). Ipak, Vrščanke su preko Ivane Jovanović, koja je pružila partiju sezone, uspele da smanje zaostatak na svega dva poena i na odmor se otišlo sa prednošću Partizana 38:36.

Treća četvrtina bila je period najbolje igre gošći koje su trojkom Miškićeve povećale prednost, a uz odličan učinak Katarine Knežević i Marine Davinić došle do prednosti od 7 poena (54:47). U poslednjih deset minuta Vrščanke su uhvatile priključak poenima Marjanovićeve i Miletićeve, a trojkom Nikolićeve došle na samo poen zaostatka (57:58). Ipak, crno – bele su imale više snage u poslednjim minutima meča, odlučujuću ulogu odigrala je sjajni centar Partizana Katarina Knežević, a pobedu Beograđanki potvrdila je kapiten Marina Davinić.

VRŠAC – PARTIZAN 66:72 (21:19, 15:19, 11:16, 19:18)

Centar Milenijum, gledalaca 500, sudije: Nikolić, V- Đorđević, A. Đorđević.

VRŠAC: Marjanović 10 (6 sk, 4 as), V. Ranić, Perić, Jovanović 27 (22 sk, 4 as), I. Ranić, Miletić 6, Nikolić 17 (6 sk, 5 as), Todorović 6, Verigić, Stjepanović.

PARTIZAN: Veselinović, Radojčin 7 (9 sk), Dinčić 9 (7 sk), Lazarević, Miškić 15, Opačić, Boričić 2 (4 sk, 4 as), Marjanović, Ćulibrk 2, Davinić 20 (6 sk, 6 as), Knežević 17 (15 sk).