Nedeljkov sačuvala Zvezdu

Trener Simić sa košarkašicama Kraljeva

Gorela je kraljevačka „kutija šibica“. Nikada veća poseta u poslednjoj deceniji u starom sportskom zdanju na Ibarskom keju, odlična atmosfera i zaslužena pobeda lidera sa malog Kalemegdana. Da su pobedile kraljevačke „malene“ ne bi bilo ne zasluženo jer su skoro 35 minuta bile u vođstvu i igrale jako dobru košarku. U prvom poluvremenu ni jedan tim nije ostavrio prednost veću od šest poena. Igralo se tvrdo, agresivno sa obe strane. Kod domaćih je u tom periodu bila raspoložena Bejker koja je pogodila jedinu trojku domaćih u prvom poluvremenu. Na drugoj strani, Nadežda Nedeljkov je već tada bila jedina dvocifrena na parketu i na kraju, ispostaviće se, postala junak ovog derbija. U finišu druge četvrtine domaće su serijom 7-0, koje su kreirale Radović i Bejker, došle do pet poena prednosti 41-36 i tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

U nastavku videli smo serije na jednoj i drugoj strani. Ni jedno vođstvo nije bilo konačno i dovoljno, pa ni sedam poena prednosti Kraljeva. Tada su domaće nošene frenetičnom publikom imale tri prilike da uvećaju prednost, možda i prelome meč. Nisu uspele i uzvratio je „crveno-beli“ tim. Katanić, Eliot i Nedeljkov su bile nepogrešive, brzo povratile vođstvo i to kao da je saseklo košarkašice Kraljeva. Napravile su nekoliko grešaka u samoj završnici meča, dok je Nedeljkov pogađala iz svih pozicija za konačnih 78-75. Tako je prekinuta serija Kraljeva od devet vezanih pobeda, ali „malene“ će bigti opsan i ozbiljan rival u plej ofu. Pogotovo kada se utakmicd budu igrale kraj Ibra.

ŽKK KRALJEVO – CRVENA ZVEZDA  75 – 78 (16-15, 25-21, 16-19, 18-23)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju  Gledalaca: 1500  Sudije: Petković (Šabac), Zdravković (Niš), Mali (Stara Pazova)

ŽKK KRALJEVO:Gobeljić 15 (11 sk), Todorović 5, Bejker 12 (5 as), Račić 15, Arsivić, Radović 8 (6 as), Zukanović 12 (5 sk), Laković 1, Biočanin, Radovanović, Mitrović 7, Janić

CRVENA ZVEZDA: Eliot 9, Naumčev, Čorto, Zečević, Katanić 6 (8 sk, 6 as), Spasoviski, Janković 18 (8 sk), Nedeljkov 21, Bojović 11, Mišeljić 11, Avlijaš, Jovanović 2

Vrbas Medela 80 : 61 Proleter 023
Student 63 : 91 Partizan 1953
Vojvodina 021 100 : 45 Radivoj Korać
Vršac 62 : 87 Art Basket
Duga 76 : 59 SPD Radnički
Kraljevo 75 : 78 Crvena zvezda