Kutlešić zaustavio Slogu

Kapiten Sloge Stefan Matović u akciji

Sloga je posle serija od četiri vezane pobede na gostovanjima i ukupno šest trijumfa u poslednjih sedam kola, ugostila veoma neugodan i kvalitetan tim Zlatibora. U prvih deset minuta bilo je jasno da će se igrati agresivno, sa mnogo trčanja, nije bilo mnogo poena. Sloga je od početka bila u vođstvu,a prva četvrtina je završena trojkom Karapandžića sa zvukom sirene, 15-12. Posle poena Kostića, Sloga je imala vođstvo 17-12, ali su gosti uspeli da dođu na poen zaostatka zahvaljujući poenima kapitena Kutlešića. U tim trenutcima, strateg domaćih Marko Dimitrijević je sa klupe udaljio centra Pajovića zbog nedoscipline, a Kostić i Matović su kreirali akciju posle koje je strateg gostiju zatražio prvi tajm aut. Nikola Kostić je kreirao seriju domaćih koju su upotpunili poenima Matović i Samojlović i Sloga je u 17. minutu imala najveću prednost 32-23. Posle tajm auta gostiju, Simeunović je zakucao za prvu dvocifrenu prednost 34-23. Sloga je završnicu druge četvrtine odigrala odlično, čvrsto u odbrani, sa nekoliko lakih poena u napadu i na kraju na veliki odmor otišla sa vođstvom 39-28.

Pauza je bolja doša gostima koji su treću četvrtinu otvorili serijom od sedam nula. Sloga se mučila u organizacija napada, promašila par zicera,a onda je čudni sudijski kriterijum doneo i tehničku grešku treneru domaćih Marku Dimitrijeviću. Posle pet minuta igre Sloga je postigla prve poene u nastavku i to sa linije penala, Filip Samojlović. Čajetinici su znali da kazne sve Slogine promašaje i da dođu i do vođstva 46-49, ali su u završnici trećeg perioda Simeunović trojkom i Karapandžić ulazom doneli Slogi prednost 51-49. Navijači su gromoglasnim povicima „lopovi, lopovi“ pokazali šta misle o arbitraži u ovom meču, pogotovo u trećoj četvrtini. Gosti su uhvatili zamah, koristili su nastavak serije promašaja domaćih i sve vreme poslednje četvrtine bili u vođstvu. Kutlešić je bio najvažniji akter u taboru Zlatibora, dok se kod Sloge nije mogao naći igrač da pogodi sa distance. Ekipa iz Čajetine je u jednom trebnutku došla do osam poena prednosti, Sloga smanjila na 61-65 i propustila dve prilike da uđe u egal, a onda je Kutlešić polaganjem činilo se stavio tačku na pobedu svog tima. Ipak, Samojlović je na 30 sekundi pre kraja pogodio trojku za 66-67, da bi Dimitrije Nikoliću narednom napadu vratio tri poena i gosti su ponovo imali četiri poena prednosti, 13 sekundi pre kraja meča. Bio je to i konačan rezultat ove zanimljive utakmice.

Marko Dimitrijević i košarkaši Sloge poraženi posle tri vezane pobede

SLOGA – ZLATIBOR 66 – 70 (15-12, 24-16, 12-21, 15-21)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: Jevtović (Beograd), Ninković (Beograd), Sedlar (Novi Sad)

SLOGA: Kostić 11 (8 as), Matović 18 (14 sk), Barać 6 (9 sk), Todosijević, Kovačević, Pajović, Beloica, Vujović, Simeunović 10, Karapandžić 5, Stamenić 4, Samojlović 12

ZLATIBOR: Protić 3, Čabrilo, Adžić, Kutlešić 22, Grubelić 3, Vesović, Đuran 9, Jovanović, Joksimović 6, Tadić, Nikolić 16, Li Ros 11

Kolubara LA 2003 75 : 81 OKK Novi Pazar
Zdravlje Leskovac 82 : 78 Slodes SoccerBet
Mladost MaxBet 109 : 64 Metalac
Sloga 66 : 70 Zlatibor
SPD Radnički 85 : 87 Dunav
OKK Beograd 91 : 90 Sloboda