Mega bez problema savaladala Zlatibor i zakazala polufinale sa Zvezdom

Prvoplasirani tim KLS-a ostao bez goriva; foto: Južne vesti

Protivnik Crvenoj zvezdi u polufinalu Kupa Radivoja Koraća biće ekipa Mege Mozzart koja je u drugoj četvrtfinalnoj utakmici u niškoj hali ”Čair” rezultatom 84:57 (19:20, 22:9, 21:18, 22:10) savladala Zlatibor.

Pred mnogo manje navijača nego na utakmici Zvezde i Radničkog vodeći tim KLS-a, nakon prvog dela sezone, bolje je započeo meč. Poveli su sa 12:5 pa je trener Mege Vlada Jovanović morao da traži tajm-aut posle samo 3 minuta igre. Zaigrali su njegovi košarkaši mnogo angožavanije u odbrani od tog trenutka, pa je ekipa Zlatibora sa samo poenom prednosti dobila prvu četvrtinu (20:19).

Osvajač Kupa iz 2016. godine preneo je energiju iz prve četvrtine i preokrenuo rezultat u svoju korsit. Trojkama Cerovine, Jovića i Kočovića i Ruženjceva Mega je na tri minuta do poluvremena stigla do dvocifrene prednosti (38:27), da bi se na odmor otišlo sa rezultatom 41:29.

Nisu uspeli da pariraju košarkaši Zlatibora ni u drugom poluvremenu, koji su na ovom meču imali samo 10 igrača u rosteru što je mlada ekipa Mege iskoristila da uveća svoju prednost na 57:40. Samo na kratko je ekipa trenera Nedovića spustila prednost, da bi u poslednjoj deonici tim iz Aba lige stekao prednost od 20 (69:49) peona i rešili pitanje pobednika. To nije bilo sve od igrača u roze dresovima koji su nastavili sa igrom u tranziciji i na kraju ubedljivo slavili (84:57).

Timu Mege u subotu od 17 sati u prvom polufinalu igraće protiv Crvene zvezde, koja je ranije tokom večeri sa 44 poena razlike savladala Radnički iz Kragujevca.

Četvrtfinale Kupa Radivoja Koraća: Mega Mozzart - Zlatibor 84:57 (19:20, 22:9, 21:18, 22:10)

Dvorana: Čair. Sudije: Obrknežević, Stefanović, Ćalić;

Mega: Vujić 3, Ruženjcev 8, Jović 10, Rudan 9, Uskoković, Kočović 11, Smit 6, Cerovina 6, Matković 8, Đurišić 5, Simanić 15, Mušikić 3;

Zlatibor: Protić 9, Čabrilo, Adžić 3, Kutelšić 17, Grubelić 2, Đuran 10, Jovanović 3, Joksimović, Tadić 5, Nikolić 8;