Zlatibor vratio dug Timoku sa starta prvenstva

Detalj sa meča Timok 1919 - Zlatibor

Danas je na Gradskom sadionu pod Kraljevicom u Zaječaru odigrana utakmica 16. kola Prve lige Srbije između domaćeg Timoka i Zlatibora. Po veoma lepom vremenu za igru, oko 300 gledalaca došlo je da pogleda ovaj (ne)zanimljiv prvoligaški meč. Osim dva gola u mreži domaćina i jedan u mreži gostiju ostalo nije vredno pomena. U prvih pola sata igre po jedan slab udarac u okvir gola. Ivan Davidović u 4. minutu za Timok i Njegoš Janjušević u 33. minutu za Zlatibor. Igrao se 35. minut kada je Luka Čumić šutirao na gol zaječaraca ali je golman Aleksandar Jovanović odbio loptu u korner. Udarac iz ugla izveo je Njegoš Janjušević a Uroš Nikolić je rukama oborio Aleksandra Cvetića što je sudija Marko Gnjatović iz Novog Sada možda prestrogo okarakterisao kao penal. Siguran sa bele tačke bio je najbolji akter današnjeg meča dvadesetogodišnji Luka Čumić. Do kraja prvih 45. minuta vodila se borba na sredini terena bez šansi za gol.

Očekivalo se da trener Tomas Vasov na poluvremenu promeni nešto u sastavu Timoka ali su na teren istračili isti igrači sa starta utakmice. Vezista Damir Anđelović je u dva navrata u 55. i 70. minutu pokušao iz slobodnog udarca da ugrozi gol Vladimira Savića ali neuspešno. Videli su ljubitelji fudbala u Zaječaru i jednu spornu situacija kada je u šesnaestercu gostiju oboren rezervista Ivica Jovanović ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se utakmica nastavi. Smatrali su gledaoci da je Timok oštećen za jedanaesterac pa su se sa tribina čuli zvižduci, negodovanje i po neka psovka. U redove Zlatibora je sredinom drugog poluvremena ušao sedamnaestogodišnji Dragoljub Radoman koji je u 71. minutu na dodavanje Danila Dašića odlično prošao po levoj strani i kao na tacni uposlio Luku Čumića koji je udvostručio prednost gostiju. Tek tad su se trgli igrači Timoka i krenuli na sve ili ništa. Do kraja utakmice se igralo pred gol gostiju. U 83. minutu šut Aleksandra Mitrovića je golman Zlatibora odbranio a u 84. minutu je šut Igora Pantića završio pored desne stative. U 86. minutu Stefan Knežević je iz auta bacio loptu u šesnaesterac gostiju, štoper Aleksandar Mitrović je glavom šutirao a Ivan Božović je skrenuo u mrežu golmana Vladimira Savića za 1:2. Do poslednjeg sudijskog zvižduka igrači Zlatibora su u tri-četiri navrata ležali na terenu tražeći lekarsku pomoć što je još više izazvalo negodovanje sa tribina stadiona u Zaječaru.

Već u sredu Timoku u goste dolazi Radnički iz Sremske Mitrovice a Zlatibor na Švajcariji dočekuje IMT.

TIMOK 1919 – ZLATIBOR 1:2 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 300. Sudija Marko Gnjatović (Novi Sad), pomoćnici Goran Bogićević (Beograd) i Ivan Cvetković (Beograd). Strelci: Luka Čumić u 35. i 71. minutu (Zlatibor) i Ivan Božović u 84. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Dušan Vrbić, Dragan Radosavljević (Zlatibor), Ivan Božović, Ivan Davidović, Damir Anđelović i Milan Blagojević (Timok 1919).

TIMOK 1919: A. Jovanović, Knežević, Pantić, Nikolić (Dragićević), Stajković (I. Jovanović), Anđelović, Božović, Davidović (Golubović), Blagojević, Rošević, Mitrović
ZLATIBOR: Savić, Janjušević, Vrbić, Dašić, Bašić, Radosavljević, Cvetić, Marković, Miloradović (Ilić – Sićović), Čumić, Stamenić (Radoman)