Mačva

Zlatibor vratio dug Timoku sa starta prvenstva

06.11.2021 temporadio.rs

Detalj sa meča Timok 1919 - Zlatibor

Danas je na Gradskom sadionu pod Kraljevicom u Zaječaru odigrana utakmica 16. kola Prve lige Srbije između domaćeg Timoka i Zlatibora. Po veoma lepom vremenu za igru, oko 300 gledalaca doÅ”lo je da pogleda ovaj (ne)zanimljiv prvoligaÅ”ki meč. Osim dva gola u mreži domaćina i jedan u mreži gostiju ostalo nije vredno pomena. U prvih pola sata igre po jedan slab udarac u okvir gola. Ivan Davidović u 4. minutu za Timok i NjegoÅ” JanjuÅ”ević u 33. minutu za Zlatibor. Igrao se 35. minut kada je Luka Čumić Å”utirao na gol zaječaraca ali je golman Aleksandar Jovanović odbio loptu u korner. Udarac iz ugla izveo je NjegoÅ” JanjuÅ”ević a UroÅ” Nikolić je rukama oborio Aleksandra Cvetića Å”to je sudija Marko Gnjatović iz Novog Sada možda prestrogo okarakterisao kao penal. Siguran sa bele tačke bio je najbolji akter danaÅ”njeg meča dvadesetogodiÅ”nji Luka Čumić. Do kraja prvih 45. minuta vodila se borba na sredini terena bez Å”ansi za gol.

Očekivalo se da trener Tomas Vasov na poluvremenu promeni neÅ”to u sastavu Timoka ali su na teren istračili isti igrači sa starta utakmice. Vezista Damir Anđelović je u dva navrata u 55. i 70. minutu pokuÅ”ao iz slobodnog udarca da ugrozi gol Vladimira Savića ali neuspeÅ”no. Videli su ljubitelji fudbala u Zaječaru i jednu spornu situacija kada je u Å”esnaestercu gostiju oboren rezervista Ivica Jovanović ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se utakmica nastavi. Smatrali su gledaoci da je Timok oÅ”tećen za jedanaesterac pa su se sa tribina čuli zvižduci, negodovanje i po neka psovka. U redove Zlatibora je sredinom drugog poluvremena uÅ”ao sedamnaestogodiÅ”nji Dragoljub Radoman koji je u 71. minutu na dodavanje Danila DaÅ”ića odlično proÅ”ao po levoj strani i kao na tacni uposlio Luku Čumića koji je udvostručio prednost gostiju. Tek tad su se trgli igrači Timoka i krenuli na sve ili niÅ”ta. Do kraja utakmice se igralo pred gol gostiju. U 83. minutu Å”ut Aleksandra Mitrovića je golman Zlatibora odbranio a u 84. minutu je Å”ut Igora Pantića zavrÅ”io pored desne stative. U 86. minutu Stefan Knežević je iz auta bacio loptu u Å”esnaesterac gostiju, Å”toper Aleksandar Mitrović je glavom Å”utirao a Ivan Božović je skrenuo u mrežu golmana Vladimira Savića za 1:2. Do poslednjeg sudijskog zvižduka igrači Zlatibora su u tri-četiri navrata ležali na terenu tražeći lekarsku pomoć Å”to je joÅ” viÅ”e izazvalo negodovanje sa tribina stadiona u Zaječaru.

Već u sredu Timoku u goste dolazi Radnički iz Sremske Mitrovice a Zlatibor na Švajcariji dočekuje IMT.

TIMOK 1919 ā€“ ZLATIBOR 1:2 (0:1)

ZAJEČAR:Ā Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 300. Sudija Marko Gnjatović (Novi Sad), pomoćnici Goran Bogićević (Beograd) i Ivan Cvetković (Beograd). Strelci: Luka Čumić u 35. i 71. minutu (Zlatibor) i Ivan Božović u 84. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: DuÅ”an Vrbić, Dragan Radosavljević (Zlatibor), Ivan Božović, Ivan Davidović, Damir Anđelović i Milan Blagojević (Timok 1919).

TIMOK 1919:Ā A. Jovanović, Knežević, Pantić, Nikolić (Dragićević), Stajković (I. Jovanović), Anđelović, Božović, Davidović (Golubović), Blagojević, RoÅ”ević, Mitrović
ZLATIBOR:Ā Savić, JanjuÅ”ević, Vrbić, DaÅ”ić, BaÅ”ić, Radosavljević, Cvetić, Marković, Miloradović (Ilić ā€“ Sićović), Čumić, Stamenić (Radoman)