Zenon za gol efikasniji od Aranđelovčana

Arhivski snimak - foto: D.Dimitrijević

Utakmica trećeg kola između Zenona i Aranđelovca je počela furioznim napadima gostujuće ekipe, koja je sticajem okolnosti utakmicu igrala sa većinom igrača ofanzivnih karakteristika. Stvorili su gosti nekoliko dobrih situacija pred protivničkim golom, ali je domaći golman Miletić odbranama zasenio sve aktere, prosto je ostao nesavladiv. Pored toga Aranđelovčani u pet navrata pogađaju okvir gola, uz domaće je i boginja sreće - Tiha. Za to vreme igrači Zenona teško dolaze do bilo kakve igre i ne uspevaju da priprete gostima. U smiraj prvog dela gosti ipak dolaze u vođstvo, strelac je bio Turković.

Drugo poluvreme domaći igraju ofanzivnije, a u igru se aktivno uključuje i njihov golman učestvujući u akcijama i stvarajući igrača više u polju. Iz jednog takvog napada je upravo Miletić i poravnao rezultat, igrao se 27. minut kada je kaznio pad koncentracije Aranđelovčana pogotkom sa 10 metara. Nakon izjednačenja igra se obostrano otvoreno, ne obraća se puno pažnje na odbranu. Dolazi do pravog rezultatskog roler-kostera, golovi se smenjuju kao na traci. Još dva puta su gosti uspevali da dođu do prednosti, 2:1 Turković u 29. i 3:2 Savić u 33. minutu. Međutim Lajkovčani oba puta veoma brzo izjednačuju, prvo preko Prokića u 30, a potom i Vasića u 33. minutu.

Do prvog vođstva Zenon stiže u 38. minutu kada je Prokić bio siguran realizator kaznenog udarca sa 6 metara. Nije se pošteno ni krenulo sa centra, a već je 5:3 ovaj put se u listu strelaca upisao Popović. Treći gol u istom minutu, ovog puta u mreži domaćih, Nikolić je smanjio na 5:4. U opštoj jurnjavi u poslednjem minutu Lajkovčani su uspeli da sačuvaju vođstvo i uzmu tri boda. Strelac poslednjeg pogotka za njih je bio Gajić, dok su gosti preko Tolića u poslednjim sekundama meča uspeli samo da ublaže poraz. Pobeda Zenona je ipak zaslužena, dok Aranđelovčanima ostaje žal za neoiskorišćenim šansama kojih je bilo sijaset i u drugom poluvremenu.

ZENON - ARANĐELOVAC 6:5 (0:1)

SALA: SHSO Lajkovac. GLEDALACA: 50. SUDIJE: Milić Vladimir i Milovanović Goran. STRELCI: Miletić 27, Prokić 30. i 38. (6m), Vasić 33, Popović 38. i Gajić 40.min (Zenon), Turković 20. i 29, Savić 33, Nikolić 38. i Tolić 40.min (Aranđelovac). ŽUTI KARTONI: Gajić (Zenon), Nikolić (Aranđelovac).

ZENON: Miletić, Bojičić, Vasić, Gajić, Prokić - rezerve: Mitrović, Mandelc, Protić, Nedeljković, Todorović, Popović.
ARANĐELOVAC: Mastilović, Savić, Tolić, Pajević, Nikolić - rezerve: Turković, Blagojević.

Zenon 6 : 5 Aranđelovac
Euro-lider 2 : 3 Kareli
Braća Nedić 5 : 2 Karanovac
Karađorđe 2015 5 : 1 Flash