Liverpulu derbi večeri, preokret Pariza

Fudbaleri Liverpula savladali su Atletiko Madrid sa 3-2 u trećem kolu Lige šampiona.

Liverpul je sjano otvorio susret te je golovima Salaha i Keite vodili sa 2-0 nakon 13 minuta. Ipak, do poluvremena Altetiko stiže do izjednačenja. Golove je dao Grizman. U nastavku, Grizman radi neopreznog starta dobija crveni. Potom je i Hermoso nesmotreno skrivi jedanesterac a Salah je pogodio za 3-2.

U drugom susretu grupe Porto je savladao Milan sa 1-0. Liverpul je prvi u grupi sa devet, Atletiko i Porto imaju po četiri a Milan nema bodova.

Do pobjede je došao i Pariz koji je sa 3-2 savladao Lajpcig. Mbape je donio prednost omaćima ali su gosti preko Silve i Mukielea došli do preokreta. Ipak, Mesi sa dva gola na kraju donosi trijumf Parizu. Pariz ima sedam, Siti šest, Briž četiri a Lajpcig je bez bodova.

Izdvojimo još da je Ajaks deklasirao Dortmund sa 4-0. Inter je nanio prvi poraz Šerifu te je slavio sa 3-1 a Real je kao gost deklasirao Šahjtor sa 5-0 u gostima.

Atletico Madrid 2 : 3 Liverpool
Porto 1 : 0 AC Milan