Uspešan start Seničana u Kup takmičenju

Arhivski snimak - foto: Goran Orlić

Komšijski derbi na startu nove sezone Kup takmičenja pripao je posle mnogo uzbuđenja domaćoj ekipi Seničana. U prvom poluvremenu se vodila ravnopravna borba, a gosti iz Topole golovima Mihailovića u 7. i Milivojevića u 14. minutu dolaze do dva gola prednosti. Domaći uzvraćaju u roku od dva minuta, strelci su bili Pavlović u 15. i Bogdanović u 17. Do odmora je postignuto još dva pogotka, po jedan na obe strane i oba u poslednjem minutu igre. Strelci su bili, za domaće Jovanović, a za goste Brkić.
Brza i uzbudljiva igra i u nastavku, Oplenac ponovo dolazi u vođstvo u 29. minutu, ovog puta u listu strelaca se upisao Simić. Kao da je ovaj gol naljutio domaće igrače, pa u nastavku susreta apsolutno dominiraju i preko Terzića u 36. i Jovanovića u 40. minutu preokreću rezultat na 5:4. Najviše uzbuđenja je bilo u poslednjem minutu utakmice, kuriozitet je da je za jedan minut postignuto pet golova. Prvo Seničani preko Pavlovića, Jovanovića i Terzića osiguravaju pobedu i odvode svoju ekipu na četiri gola prednosti, da bi Simić sa dva pogotka kompletirao het-trik i postavio konačnih 8:6.
Bio je ovo uspešan start Aranđelovčana pod vođstvom trenera Miroslava Spire Maksimovića i plasman u naredno kolo Kupa, a od igrača treba istaći dvostrukog strelca i najboljeg igrača utakmice Gagu Terzića, kao i bravuroznog golmana Vula Pajovića kod domaćih, dok se u gostujućoj ekipi izdvojio trostruki strelac Simić.

SENIČANI - OPLENAC 8:6 (3:3)

SALA: SRC Šumadija. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Radulović Đorđe i Marković Miloš. STRELCI: Pavlović 15. i 40, Bogdanović 17, Jovanović 20, 38. i 40. i Terzić 36. i 40.min (Seničani), Mihailović 7, Milivojević 14, Brkić 20. i Simić 29, 40. i 40.min (Oplenac).
SENIČANI: Pajović, Pavlović, Terzić, Tešić, Jovanović - rezerve: Bogdanović, Petrović, Milivojević, Blagojević.
OPLENAC: Jovanović, Simić, Milovanović, Janković, Brkić - rezerve: Spasić, Živanović, Milivojević, Marjanović, Mihailović, Milovanović, Obradović, Tufgdžić.

Bajina Bašta 3 : 2 Leposavić 2018
Požarevac 7 : 2 Kosjerić
Zlatar 033 4 : 4 Kragujevac Wild Boars
Metalac Kolorado 3 : 1 Župski rubin
RB 3 : 7 Partenon