Smederevo nastavilo pobedonosni niz

Aranđelovčani su dočekali lidera na tabeli Treće lige Srbije - grupa zapad, ekipu Smedereva, u nadi da mogu napraviti podvig i bar na kratko ih zaustaviti u pohodu ka Drugoj futsal ligi. Utakmicu su počeli otvorenog garda, bez respekta, što im je donelo vođstvo preko Markovića u 10. minutu. U prvom poluvremenu su igrali egal protiv favorita, čak imali blagu prednost, ali jedna nesmotrenost i trenutak dekoncentracije u odbrani ih je koštala izjednačujućeg gola. Strelac gola za goste je bio Marjanović u 18. minutu.
U nastavku je bilo puno uzbuđenja pred oba gola, a u intervalu od tri minuta su postignuta tri pogotka. Najpre su Filipović i Marjanović golovima u 25. i 26. minutu doveli Smederevce u vođstvo od 3:1, da bi Jovanović u 27. minutu smanjio i doneo rezultatsku neizvesnost.
Sve do 32. minuta nije bilo promene, a tada Smederevo ponovo ide na dva gola razlike, Marjanović postiže pogodak za het-trik. Domaći se ne predaju, samo što su krenuli sa centra Marković je smestio loptu u mrežu i na semaforu stoji rezultat 3:4. Srčani i borbeni igrači Seničana do kraja susreta ne uspevaju da dođu makar do remija, a tačku na i, stavio je Adamović u 38. minutu, obezbedivši svojoj ekipi mirnu završnicu.
Ovom pobedom Smederevo je sakupilo 43 boda, dva manje od maksimuma, a jedini nerešen susret su odigrali sa Partenonom u Smederevskoj Palanci, tako da se može reći da su se nezvanično promovisali u drugoligaša u gradu pod Bukuljom. Sledeće kolo kod kuće dočekuju prijepoljski Župski Rubin, dok Seničani zauzimaju devetu poziciju na tabeli i narednog vikenda gostuju Kragujevac Wild Boarsima.

SENIČANI - SMEDEREVO 3:5 (1:1)

SALA: SRC Šumadija. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Savić Bojan i Radović Nikola. STRELCI: Marković 10.min i 32.min i Jovanović 27.min (Seničani), Marjanović 18.min, 26.min i 32.min, Filipović 25.min i Adamović 38.min. (Smederevo). ŽUTI KARTONI: Bogdanović i Marković (Seničani).
SENIČANI: Gavrilović, Petrović, Pavlović, Bogdanović, Tešić - rezerve: Jovanović, Marković, Milivojević.
SMEDEREVO: Jović, Prvulović, Marković, Filipović, Simeunović - rezerve: Miljković, Marjanović, Adamović, Đorđević.

Oplenac 2 : 5 Požarevac
Raška 3 : 4 Zlatar 033
SFU Leposavić 7 : 4 Kosjerić
Župski rubin 2 : 1 Partenon
Seničani 3 : 5 Smederevo
RB 5 : 1 Kragujevac Wild Boars