XS
SM
MD
LG

Održan žreb za futsal takmičenja FSR Zapadne Srbije za sezonu 2019-2020

U Kragujevcu je održan žreb za predstojeća futsal takmičenja u organizaciji Fudbalskog saveza Regiona Zapadne Srbije. Treću futsal ligu Zapad, Regionalnu futsal ligu Zapad – grupa „A“ (sever), Regionalnu futsal ligu Zapad – grupa „B“ (jug) i Futsal kup FSR Zapadne Srbije.

U Trećoj futsal ligi Zapad igraće se dvokružni sistem takmičenja (18 kola), a u Regionalnoj ligi trokružni (15 kola), pri čemu će treći krug utakmica biti određen nasumičnim žrebom.

Pobednik Treće futsal lige Zapad igraće baraž za plasman u Drugu futsal ligu Srbije, dok će poslednjeplasirana ekipa ispasti u niži rang takmičenja.
Pobednici grupa regionalnih liga igraće dvomeč za plasman u Treću futsal ligu Zapad, osim ukoliko iz Druge u Treću ligu ne ispadne nijedna ekipa sa područja FSR Zapadne Srbije (Ivanjica, RB Valjevo, Smederevo i Metalac Kolorado) – tada će plasman u Treću futsal ligu Zapad obezbediti pobednici obe grupe regionalnih liga.

Ovo su parovi prvog kola Treću futsal ligu Zapad (u zagradi su takmičarski brojevi klubova):
Raška (Raška) (1) – Zlatar 033 (Nova Varoš) (10)
Leposavić (Leposavić) (2) – Župski rubin (Prijepolje) (9)
Olimp (Vrnjačka Banja) (3) – Partenon (Smed. Palanka) (8)
Oplenac (Topola) (4) – Wild boars 2011 (Kragujevac) (7)
Loznica grad (Loznica) (5) – Požarevac (Požarevac) (6)

Parovi prvog kola Regionalne futsal ligu Zapad – grupa „A“ (sever):
Aranđelovac (Aranđelovac) (1) – Fleš (Valjevo) (6)
Seničani (Aranđelovac) (2) – Karađorđe 2015 (Rača) (5)
Bezbednost 192 (Valjevo) (3) – Karanovac (Kraljevo) (4)

Parovi prvog kola Regionalne futsal ligu Zapad – grupa „B“ (jug):
PP 192 (Prijepolje) (1) – Zlatibor (Čajetina) (6)
MB Namenska (Lučani) (2) – Kosjerić (Kosjerić) (5)
Šljivići (Ivanjica) (3) – Sjenica (Sjenica) (4)

Parovi 1. kola Futsal kup FSR Zapadne Srbije (28/29. septembar):
Župski rubin (Prijepolje) – KMF PP 192 (Prijepolje)
Sjenica (Sjenica) – Zlatar 033 (Nova Varoš)
Leposavić (Leposavić) – Raška (Raška)
Seničani (Aranđelovac) – Aranđelovac (Aranđelovac)
Karađorđe 2015 (Rača) –  Oplenac (Topola)
Loznica grad (Loznica) – Bezbednost 192 (Valjevo)
Kosjerić (Kosjerić) – Fleš (Valjevo)
Olimp (Vrnjačka Banja) – Karanovac (Kraljevo)
Šljivići (Ivanjica) – MB Namenska (Lučani)
Zlatibor (Čajetina) - Wild boars (Kragujevac)
Partenon (Smederevska Palanka) – Požarevac (Požarevac).

Sezona počinje 12/13. oktobra i u prvom delu biće odigrano devet kola, zaključno sa 7/8. decembrom 2019. Drugi deo sezone počinje 22/23. februara 2020. godine.


Zlatar 033 : Požarevac
Kragujevac Wild Boars 2 : 5 Loznica Grad 2018
Partenon 11 : 7 Oplenac
Župski rubin 5 : 0 Olimp
Raška 2 : 4 SFU Leposavić
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Partenon 2 2 0 0 6
2 Loznica Grad 2018 2 2 0 0 6
3 Župski rubin 2 1 1 0 4
4 SFU Leposavić 2 1 1 0 4
5 Raška 2 1 0 1 3
6 Oplenac 2 1 0 1 3
7 Požarevac 1 0 0 1 0
8 Zlatar 033 1 0 0 1 0
9 Kragujevac Wild Boars 2 0 0 2 0
10 Olimp 2 0 0 2 0