Zvižd savlado Železničar iz Požarevca sa 4:2

U duelu dva stara sportska rivala, prvom na okružnom stepenu takmičenja, Zvižd je bio bolji suparnik upravo za razliku od dva pogodka. Već u trećem minutu domaći izvode dva uzastopna kornera posle prvog Jovanovski šutira ali lopta je zakačila nekog u odbrani gostiju i šansa ostaje neiskorišćena a posle drugog Manojlović odlično šutira glavom ali tik preko prečke. U 9. minutu brza kontra gostiju, Živković lepo prodro po levoj strani, ubacuje pred vrata kučevljana ali se tu Stević ne snalazi najbolje i lopta odlazi u gol-aut. Zvižd dolazi u vođstvo u 12. minutu, kapiten Terzić je odlično prodro po levoj strani, oštro šutirao, lopta je na svom putu zakačila Prodanovića i završila iza leđa Todosijevića u mreži. U 20. i 22. minutu dva odlična udarca igrača Zvižda - prvo Jovanovski a onda i Manojlović ali oba šuta završavaju pored gola. U 25. minutu Simić strahovito šutira sa nekih 25 metara ali golman gostiju brani.

Zvižd duplira vođstvo u 48. minutu. Smiljanić je prodro po levoj strani, ubacio loptu u peterac gostiju pred sama vrata gde se najbolje snašao Savković i iz poluokreta ubacio loptu u mrežu. U 55. minutu , najbolji u redovima gostiju, veteran Zoran Miletić, sjajno izvodi korner i ubacuje loptu pred vrata domaćih gde je najviši u skoku bio Prodanović i udarcem glavom smanjio rezultat na 2:1. Dva minuta kasnije Manojlović odlično šutira glavom sa desetak metara ali golman požarevljana uspeva da je zakači i izbaci u korner. U 73. minutu Greko je uleteo u kazneni prostor Železničara po levoj strani na njega je startovao najmlađi u redovima gostiju Milićević, a sudija Ćirković je pokazao na belu tačku. Najstrožu kaznu sigurno realizuje Jovanovski. Na 4:1 povisio je Smiljanić u 76. minutu nakon što je sam izbio pred vrata požarevljana i ispod Todosijevića plasirao je u mrežu. Konačni rezulata 4:2, postigao je kapiten i trener gostiju Miletić iz kaznenog udarca u 86. minutu.

Zvižd - Železničar 4-2 (1-0) Kučevo, stadion „Miodrag Miki Stanojević“, gledalaca – 100, sudija -Ćirković /Malo Crniće/, strelci : Prodanović (autogol) u 12. min, Savković u 48 min, Jovanovski u 73. min (KU), Smiljanić u 76. min (Zvižd) Prodanović u 55.min i Miletić u 86.min(KU) (Železničar), žuti kartoni : Stanić (Zvižd) Kočić (Železničar), crveni karton: Manojlović u 65. min (Zvižd).

Zvižd: Vukojević 7, Jovanović 7, Terzić 7,5, Manojlović 7, Simić 7, Kovačević 7 (Čabrilo 7) Smiljanić 7,5(Jović-) Jovanovski 7,5 , Savković 7 (Stanić-) Greku 7, Koleski 7.

Železničar: Todosijević 6,5, Kočić 6,5, Stanković 7, Živković 6,5, Prodanović 7, Krstić 6,5, Milićević 6,5, Kočić 6,5, Živković 7, Miletić 7,5, Stević 6,5 Igrač utakmice : Terzić (Zvižd).

Zvižd 4 : 2 Železničar
Vihor 0 : 0 Borac (Ž)
Obilić 0 : 1 Krilaš
Borac (K) 2 : 1 Rudar (Kr)
Sirakovo 0 : 3 Omladinac (Š)
Budućnost (V) 4 : 1 Šapine
Žitkovica 2017 1 : 0 Sloga (L)