Zvižd savladao odličnu ekipu Vihora sa 2:0

Vukovi sa Peka su nastavili sa serijom pobeda u Braničevskoj okružnoj ligi. U utakmici koja je proglašena derbijem kola pobedili su ekipu Vihora iz Maljurevca sa 2:0 (1:0). Sam meč po kvalitetu je bio, sasvim izvesno, na mnogo višem stepenu od okružnog. Domaći su bili bolji, konkretniji i ubedljiviji, posebno u prvom delu utakmice. Već u 2. minutu Koleski je odlično prodro po desnoj strani i ubacio u peterac gostiju gde napadači domaćih za delić sekunde kasne i šansa odlazi u nepovrat. Ali, već tri minuta kasnije, radost domaćih navijača – Terzić je u svom stilu prodro po levoj strani, lucidno  pronašao Savkovića na nekih 12 metara od gola iskusnog  Avramovića, a ovaj, manirom iskusnog strelca, loptu smestio pod prečku za vođstvo kučevljana od 1:0. U 15. minutu Grešku upućuje veoma dobar udarac sa nekih petnaestak metara, ali tik pored stative. U 29. minutu gosti su više nego ozbiljno zapretili preko Pajića, koji je izuzetno šutirao iz slobodnog udarca sa 19 metara ali pored gola mladog Vukojevića. U 37. minutu Jovanovski prima loptu na nekih 22 metra od vrata maljurevčana, pravi korak prema njihovim vratima i upućuje strahovit udarac koji završava pored stative u gol-autu. Dva minuta kasnije Koleski ponovo izvanredno prodire po desnoj strani, upućuje centaršut koji Savković ne uspeva najbolje da iskoristi tako da njegov udarac glavom nije predstavljao pravu opasnost za goste. U 42. minutu Savković i Greku izvode dupli pas, sledi udarac sa 17 metara ali Avramović brani.

U nastavku, gosti uspevaju da se oslobode terenskog preimućstva domaćih, postaju mnogo agresivniji i imaju veći posed lopte. Ipak, domaći propuštaju šansnu u 60. minutu kada posle kornera Savković loše zahvata loptu glavom i ne uspeva da je smesti u mrežu. U 67. minutu Stojković odlično šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara ali Vukojević sjajno interveniše i hvata "živu" loptu. U 75. minutu Smiljanić je veoma dobro prodo po levoj strani, Savković ubacuje loptu do Greku, koji šutra preko prečke. U 87. minutu nova šansa Greku, ali Avramović ponovo spašava svoju mrežu. Konačni rezultat postiže mlađani rezervista Janković u 89. minutu- kapiten Terzić je prodro po levoj strani i skoro sa  poprečne linije dodao do Jankovića koji je manirom iskusnog strelca sa desetak metara šalje loptu iza Avramovićevih leđa u mrežu.

Zvižd- Vihor 2:0 (1:0)
Kučeo, stadion  „Miodrag Miki Stanojević“, gledalaca 50, sudija:Nikolić(Porodin) 7,5, strelci : Savković u 5. i Janković u 89. minutu (Zvižd), žuti kartoni :Smiljanić, Jović (Zvižd), Mišković, Blagojeviuć(Vihor).

ZVIŽD: Vukojević 7, Smiljanić 7, Terzić 7,5, Manojlović 7, Simić 7,5, Manojlović 7, Čabrilo 7, Kolski 7, Jovanovski 7,, Savković 7,5 (Janković 7 5,) Greku 7, Jović7,5 (Stanić-)
VIHOR: Avramović 7, Krstić 7, Mišković 6,5, Blagojević 6,5, StOjdinović 6,5, Jović 7,Stanojević 6,5, Tošić 6,5  7Pavlović 6,5(Simić 7).

Igrač utakmie :Terzić (Zvižd)

Omladinac (Š) 7 : 1 Sloga (L)
Rudar (Kr) 0 : 2 Žitkovica 2017
Krilaš 5 : 2 Budućnost (V)
Borac (Ž) 5 : 1 Sirakovo
Železničar 2 : 1 Borac (K)