Otaljavanje posla kraj Starog sajmišta

Već otpisani Mladenovac stiže na noge rasterećenog, borbe za prvo mesto, Brodarca. Ko je gazda u njihovoj kući odmah je Mladenovčanima stavljeno do znanja. Posle dodavanja Stojkovića na bok, mladi Stojanović je odapeo strelu u suprotne rašlje, igrao se 13. minut. Samo 3 minuta kasnije je moglo biti 2:0, Majstorović je izašao sam pred Đorđevića koji mu ulazi u šut i brani.

Dok dlanom o dlan Brodarac već vodi dva razlike. Strelac je bio Lukić u 17. minutu. Gledamo igru mačke i miša.

Gosti su prvi put ugrozili gol Brodarca u 28. minutu, lopta je posle šuta Stojanovića sa 18 metara odskakutala tik kraj stative. Primetno je u tim trenucima da su domaći povukli ručnu, umesto da dotuku grogiranog protivnika. Poslednju priliku u prvom periodu Brodarac ima u 45. minutu, šut Lukića sa 15 metara na volšeban način zaustavio je Marko Đorđević.

Zadovoljenje posle sigurnog vođstva je česta pojava kod naših igrača, a na tu pojavu nisu imuni danas ni Brodarčevi. Nastavak protiče u laganom tempu i pukom otaljavanju posla protiv nejakih gostiju iz Mladenovca.

Prvo uzbuđenje je viđeno u 63. minutu, Lukić traži rašlje sa 10 metara, odakle loptu divnom paradom vadi Đorđević, a odmah potom Đilas sa 5 metara pogađa stativu nezaštićenog gola gostiju. Đilas i u 72. minutu propušta divnu priliku, ustvari njegov šut sa 10 metara brani danas fenomenalni golman Mladenovčana Đorđević.

Iz igrom siromašnog drugog poluvremena može se još izdvojiti Peralovićev pokušaj glavom sa desetak metara u 81. minutu, kada lopta odlazi nedaleko od stative. Ovom pobedom Brodarac je smanjio zaostatak za vodećim Teleoptikom na 9 bodova i u sredu u vanrednom kolu, kao gost igra na svom stadionu protiv podstanara iz Studentskog grada, dok u Mladenovac dolazi još jedan budući zonaš Lokomotiva.

BRODARAC - MLADENOVAC 2:0 (2:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Glišić Nikola i Božić Dejan. STRELCI: Stojanović 13. i Lukić 17.min (Brodarac) ŽUTI KARTON: Stojanović (Mladenovac).

BRODARAC: Marić, Đilas, Ristić (Mi.Lukić), Nikolić, Ilić, Majtorović (Peralović), Tošeski, Stojković (Nedinić), Ml.Lukić (Stajković), Stojanović (Petković), Radojević.

MLADENOVAC: Ma.Đorđević, Avramović, Mi.Đorđević, Zarić, Stanković, Jevtić (Obradović), Tešić, Stojanović, Stojković, Kostić (Sokolović), Maksimovski (Ivanković).

Radnički (O) 2 : 1 Sinđelić
Lokomotiva 0 : 1 Jedinstvo
Brodarac 2 : 0 Mladenovac
GSP Polet Dorćol 1 : 2 Studentski grad
TEK Sloga 1 : 1 Radnički (NB)
Zvezdara 5 : 2 Leštane