Sremčica pobedila OFK Beograd na Adi Ciganliji

Sjajan start prolećne polusezone smenio je rezultatski slab bilans u poslednja tri kola. Od mogućih devet, osvojen je samo jedan bod nakon čega plavo-beli zauzimaju 13. poziciju na tabeli. Posle remija u Leštanima i poraza na Karaburmi od Stepojevca, Ofkovci su u neizvesnom i otvorenom meču poraženi od ekipe Sremčice sa 3-2.

Utakmica je odigrana na terenu SC FSB na Adi Ciganliji, a u plavo-belom timu nije bilo standardnih Bajića, Nedeljkovića, Jaćimovića, Krstića, dok je poslednjih 35 minuta odigrao Maksić koji se vratio u tim nakon pauze zbog povrede.

Ekipa Sremčice se pokazala kao dobro organizovan tim koji je znao šta hoće i Ofkovci su u njima imali možda i najtežeg rivala ovog proleća.

Od starta se krenulo otvoreno, a već u 9. minutu gosti dolaze do vođstva nakon greške mladog Jankovića.

Ofkovci nastavljaju sa otvorenom igrom i uzvraćaju šansom koju je imao Kilibarda. Čini se da je nakon njegovog, ne baš sigurnog udarca, lopta pogodila u ruku protivničkog igrača u šesnaestercu, ali sudija je odlučio da se igra nastavi i da prekršaja nije bilo.

Romantičari nedugo zatim poravnjuju rezultat preko Jovanovića koji postiže evro-gol šutem sa nekih 12 metara.

Viđamo još par prilika sa obe strane. Sremčica atakuje najviše preko desnog boka i lako dolazi u izgledne šanse u gostujućih 16 metara. Jednu od tih prilika koriste i postižu lep pogodak za novo vođstvo.

Dva minuta pre kraja prvog perioda igre plavo-beli imaju dobru šansu kada Jovanović skače na loptu posle dobre asistencije sa boka, ali nažalost loptu nije dobro zahvatio glavom.

Trener Anđelković ne menja tim u nastavku igre. Viđamo isto stanje na terenu gde oba rivala igraju otvoreno. Domaćin čini se organizovanije i prostije.

U plavo-belim redovima celog sebe je dao štoper Strahinja Pantić koji je bio beskompromisan u duelima, a bilo ga je i u napadu iz koga se šprintom vraćao na svoju poziciju. Posle dobro ubačene lopte Pantić je zamalo bio neprecizan nakon skoka i šuta glavom.

Domaći dvadesetak minuta pre kraja utakmice postižu i treći pogodak kada je protivnički igrač iskoristio neodlučnost plavo-belih prvotimaca u kaznenom prostoru i poslao precizan šut u "malu mrežicu".

Do kraja meča plavo-beli uspevaju samo da smanje rezultat na konačnih 3-2 kada je bek Jevtić loptu šutem preko glave poslao u mrežu Filipovića.

Kao i na prethodnim mečevima, plavo-beli ne koriste da realizuju dobre prilike, a neki igrači deluju pospano i nezainteresovano na terenu. Imaju nedelju dana pauze da se dobro pripreme i pokušaju na treninzima da otklone mane i da se vratime na pravi kolosek. Za samo desetak dana plavo-beli su od kandidata za gornji dom na tabeli prišli opasnoj zoni. Ovaj tim je pokazao da može da igra dosta drugačije, bolje.

Naredni protivnik je ekipa BSK-a iz Batajnice, a utakmica je na programu naredne subote sa početkom u 16:30h.

Crvena zvezda 1 : 0 Radnički (O)
BSK 1925 0 : 1 BASK
Sremčica 3 : 2 OFK Beograd
Stepojevac Vaga 0 : 0 Teleoptik
Leštane 5 : 2 BSK Borča
Radnički (NB) 5 : 1 Zvezdara
Studentski grad 2 : 1 TEK Sloga
Mladenovac 0 : 1 GSP Polet Dorćol