Zemun Samo pravo, petardirao Pazovčane

Zemun večeras mora da pobedi, jer zadnje kolo ide u goste Novom Pazaru, gde je apsolutni autsajder. Pobedom bi prebrinuli brige oko opstanka, odnosno igranja u Play-outu, dok Novopazovčanima preostaje borba sa Ekonomcem da se izbegne poslednje mesto i direktno ispadanje u Drugu ligu.
Zemun kreće angažovanije, a u uvodnih 5 minuta dobre prilike ne koriste Đuričić i to dva puta i Mandić. Na prvi gol se čekalo do 9. minuta, posle kombinacije Mandića i Đuričića, ovaj drugi je bio strelac za Zemun.

Gosti odmah po primljenom golu prelaze na igru sa 5 igrača u polju, bez golmana, ali im to ne donosi rezultat, već naprotiv. Lekić je oduzeo jednu loptu i iz svog šesterca je poslao na prazan gol gostiju u 17. minutu za 2:0.

U nastavku gledamo nezanimljiv futsal sve do 25. minuta, a tada sledi filigranska kimbinacija Zemunaca, Arsić, Kalanović, Đuričić i ovaj potonji sa pola metra ubacuje loptu u prazan gol. Gosti su prvu ozbiljniju šansu imali tek u 26. minutu, kada Živić sa 8 metara pogađa stativu.

Posle toga se igra tek toliko da se odradi meč, a sve što smo videli do kraja su pogoci Arsića u 37. i 39. minutu za konačnih 5:0. Poslednje kolo je na programu za dve sedmice, jer reprezentacija ima obaveze u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Zemun gostuje u već pomenutom Novom Pazaru, dok Nova Pazova dočekuje pretendenta na titulu, ekipu Vranja.

Na posletku treba napomenuti da humanosti predsednika kluba iz Zemuna nema kraja. Popularni Medžik je danas pomogao člana Regionalne futsal lige Zapad, Bezbednost 192 iz Valjeva, sa sportskom opremom. Ovoliko ljubavi i pažnje prema drugim klubovima se baš i ne viđa u današnje vreme.

ZEMUN SAMO PRAVO - NOVA PAZOVA 5:0 (2:0)

SALA: Pinki. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Sarka Marjan i Mijailović Blagoje. STRELCI: Đuričić 9. i 25, Lekić 17. i Arsić 37. i 39.min (Zemun SP).
ZEMUN SAMO PRAVO: Radmanović, Kalanović, Majstorović, Milosavljević, Lekić - rezerve: Margetić, Denić, Arsić, Milenović, Đuričić, Mandić, Vujasinović, Tomić, Grujić.
NOVA PAZOVA: Penezić, Šošo, Tepavčević, Kukolj, Živić - rezerve: Macanović, Paunović, Živanović, Pavlović.