Dorćolci bućnuli u Savu

Poslednjeplasirani Dorćolci su došli u goste na stadion Brodarca kraj Save, rešeni da pojačanim odbrambenim blokom sačuvaju svoj gol. Na drugoj strani Brodarac od samog starta kreće jako ofanzivno i već u 10. minutu propušta veliku priliku da dođe u vođstvo. Tabaković je proigrao Mladenovića koji šutira iz prve sa 5 metara, sjajno se bacio Ačanski i vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. Mladenović i u 22. minutu ima dobru priluku, loptu je sa 7 metara uputio kraj okvira gola.

Terensku inicijativu domaći tim materijalizuje u 23. minutu. Stojkovićev šut po zemlji sa 25 metara završio je u uglu nemoćnog Ačanskog. Na 2:0 povisio je Mladen Lukić u 31. minutu rezantnim udarcem sa 17 metara. Do kraja poluvremena lagana igra domaćih, zadovoljnih vođstvom i nemoć gostiju da bilo šta rezultatski promene.

Gosti u nastavak kreću sa tri izmene igrača i već posle minuta igre imaju dobru šansu za gol. Gudžić je opalio sa 12 metara po lopti, ona odlazi iznad samog gola. Sa mnogo više energije Dorćolci igraju u nastavku, međutim Brodarac stiže do trećeg pogotka iz polukontre. Daničić je uposlio Mladenovića na tri metra od gola, ovom je preostalo samo da poturi nogu i prosledi je u mrežu.

Gosti počasni pogodak postižu u 66. minutu, asistent je Gudžić, strelac Baković. Dva minuta kasnije već je 4:1, strelac je po drugi put danas bio M.Lukić. Od četvrtog primljenog gola igra gostiju se raspala, pa se u 76. minutu u strelce upisao i šesnaestogodišnji Tabaković, nakon asistencije Nedinića. Uroš Lukić u 82. minutu glavom sa svega nekokiko metara ne uspeva da savlada bravuroznog Ačanskog koji svoj tim spašava još veće blamaže. Tačku na utakmicu stavlja U.Lukić u 86. minutu posle ubacivanja prezimenjaka Mladena.

Nakon ove pobede Brodarac ostaje na drugom, a GSP Polet Dorćol na poslednjem dvadesetom mestu. Sledeće kolo je na programu već za vikend kada Brodarac gostuje u Obrenovcu, dok na Dorćol dolazi Lokomotiva sa Makiša.

BRODARAC - GSP POLET DORĆOL 6:1 (2:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Glišić Nikola i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Stojković 23, M.Lukić 31. i 68, Mladenović 61, Tabaković 76. i U.Lukić 86.min (Brodarac), Baković 66.min (GSP). ŽUTI KARTONI: Daničić (Brodarac), Bajović (GSP).
BRODARAC: Nović, Luković (Mitrović), Nikolić, Tabaković, Miladinović (Nedinić), Stojković, M.Lukić, Misić (Ristić), Kojić, Daničić (U.Lukić), Mladenović (Peralović).
GSP POLET DORĆOL: Ačanski, Bajović, Stojanović, Isaković (Ivanković), Tatomirov, Milutinović, Gudžić, Kuzmić (Stanić), Đurđević (Stupić), Stanimirović (Gašić), Baković.

Sremčica 3 : 2 Radnički (O)
Stepojevac Vaga 5 : 0 BSK 1925
Leštane 1 : 0 Crvena zvezda
Radnički (NB) 0 : 0 BASK
Studentski grad 1 : 1 OFK Beograd
Mladenovac 0 : 1 Teleoptik