Prvi prolećni remi plavo-belih

Nakon tri vezane pobede u šampionatu i 325 minuta bez primljenog pogotka, Ofkovci su zabeležili prvi remi u prolećnom delu šampionata. Pobednika nije bilo u duelu protiv ekipe iz Mladenovca. OFK Beograd - OFK Mladenovac 1-1 (1-0).

Romantičari su pružili slabiju partiju u odnosu na ostale utakmice iz ovog dela prvenstva. Nisu iskoristili pregršt šansi, a nakon jedne greške i neodlučnosti kapitena Krstića, inače strelca iz jedanaesterca za plavo-beli tim, Mladenovčani su došli do pogotka koji im je doneo bod. Jesenas je u Mladenovcu bilo 3-2 za domaćina.

Ofkovci su imali nekoliko velikih šansi, ali, pre svih, Kilibarda, Dž. Jevtić i Popović nisu bili dovoljno ubojiti i koncentrisani u završnici. Beležimo i odličan pokušaj Nedeljkovića sa distanece.

Gosti su takođe imali svojih prilika, ali je golman Jevtić bio na mestu.

Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo domaćem timu, da bi u nastavak meča ekipa sa Kosmaja ušla daleko odlučnije, a mi izgubili prepoznatljiv sistem igre. Trener Anđelković je u poslednjih pola sata iz igre izvukao iskusnije igrače i probao da unese "svežu krv", ali to ipak nije donelo očekivani rezultat. Domaći nisu iskoristili ni umor protivnika u tom periodu igre koji je ipak znalački utakmicu priveo kraju i osvojio važan bod.

Već u sredu plavo-bele očekuje novo kolo šampionata kada na stadionu Brodarca gostuju ekipi Studentskog grada. Na tom meču zbog kartona trener Anđelković neće moći da računa na Krstića i Jovanovića.

Radnički (O) 3 : 0 GSP Polet Dorćol
TEK Sloga 1 : 0 Brodarac
Zvezdara 1 : 1 Lokomotiva
BSK Borča 0 : 0 Sinđelić
Teleoptik 5 : 1 Jedinstvo
OFK Beograd 1 : 1 Mladenovac
BASK 3 : 0 Studentski grad
Crvena zvezda 3 : 2 Radnički (NB)