Ubedljiv trijumf BASK-a

Detalj sa meča BASK - Studentski grad (foto: H.D.Vujanović)

Dva tima iz vrha tabele u današnju utakmicu su ušli rasterećeni, bez imperativa, ali sa željom da budu bolji od svog rivala.

Gosti su u 4. minutu prvi imali priliku za pogodak. Dabić je dubinskom loptom od preko 50 metara pronašao usamljenog Stojadinovića, koji šutem sa desetak metara ne uspeva da iskoristi ovaj dar. Petrov na drugoj strani u 8. minutu hvata poluvolej sa ivice kaznenog prostora, lopta odlazi pravo u dobro postavljenog golmana gostiju.

Lepa akcija domaćih je viđena u 13. minutu, Mirković je uposlio Pupovca na 10 metara od gola, ovaj se namestio i šutirao, ali je kao pobednik izašao golman gostiju, Janković. Do 26. minuta ništa značajnije se nije dešavalo, a tada Rajković šutira glavom sa 7 metara kraj samog roglja gola gostiju. BASK najzad dolazi u vođstvo u 32. minutu, Antić je lepim udarcem glave nakon kornera, loptu smestio u ćoše gola Studenata. U 41. minutu domaćin postiže drugi pogodak, asistent je Mirković, a strelac Mitrović posle udarca glavom sa nekih 7-8 metara.

BASK je i nastavak otvorio šansom. Lep šut Vukmirovića iz slobodnjaka sa 25 metara je viđen u 50. minutu, lopta je prošla par centimetara kraj roglja. Gosti su najbliži postizanju pogotka bili u 64. minutu, Dabić je šutiravši glavom sa tri metra prebacio gol.

Radunović u 74. minutu postiže evro gol udarcem sa 25 metara, lopta se od stative odbila u rašlje. Nakon trećeg postignutog gola Baskovci počinju da taktiziraju, igrom od noge do noge troše vreme i čuvaju rezultat, dok su gosti nemoćni da bilo šta promene u svoju korist.

Naredno kolo je u sredu, BASK je gost Radničkog na velelepno renovinarom stadionu Bežanije, a Studenti dočekuju Romantičare na Starom sajmištu.

BASK - STUDENTSKI GRAD 3:0 (2:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Glišić Nikola i Milanović Stefan. STRELCI: Antić 32, Mitrović 41. i Radunović 74.min (BASK).

BASK: Lazarević (Korać), Pantelić, Mirković, Rajković, Ostojić, Antić, Radunović (Vukmirović), Pupovac (Milanović), Petrov (Broćeta), Hebilji (Dacić), Mitrović.

STUDENTSKI GRAD: Janković, D.Stegnjaja (N.Stegnjaja), Bjelica, Tufegdžić, Šaka, Drndarević (Gavrilović), Mrđenović, Stojadinović (Krstović), Dabić, Ilić, Popović (Šimun).

Radnički (O) 3 : 0 GSP Polet Dorćol
TEK Sloga 1 : 0 Brodarac
Zvezdara 1 : 1 Lokomotiva
BSK Borča 0 : 0 Sinđelić
Teleoptik 5 : 1 Jedinstvo
OFK Beograd 1 : 1 Mladenovac