Lagana trojka "Optičara"

Susret između Teleoptika iz BSK Batajnice je započeo uzbuđenjima. Marković već u 6. minutu posle solo prodora kroz odbranu gostiju upućuje sa desetak metara, malo iskosa, snažan šut u dobro postavljenog Kovačevića. U 17. minutu je bilo 1:0 za Teleoptik. Nakon centaršuta Stakića, nogom iz prve Minić loptu šalje iza leđa nemoćnog Kovačevića.

Gosti u 23. minutu imaju stopostotnu šansu da izjednače, Kokir je dubinskom loptom sa centra našao na ivici kaznenog prostora Martinovića koji izlazi sam ispred Slavkovića. Golman domaćih je izašavši ispred njega skratio ugao i udarac napadača zaustavio grudima sprečivši siguran pogodak.

Domaći su u nastavku mnogo bolji i stvaraju još tri prilike koje ne koriste. Najpre u 30. minutu Stanojlović hvata poluvolej sa 12 metara, odbranom se istakao gostujući golman, a potom minut kasnije Lalatović sa 7 metara šutira glavom tik kraj same stative. Domaći poslednju priliku da uvećaju vođstvo propuštaju u 45. minutu. Dragić je prodro po krilu i vratio povratnu u srce šesnaesterca na koju je natrčao Stanojlović šutiravši snažno i zamalo neprecizno.

Apsolutna dominacija i posed lopte su na strani ˝Optičara˝ i u drugom poluvremenu, dok su se gosti grčevito branili i iz retkih kontranapada pokušavali da priđu golu domaćih. Posle pas igre Blagojevića i Markovića u 53. minutu, opet se u šansi našao Stanojlović, međutim njegov lob udarac glavom sa oko 10 metara završava iznad prečke. Isti igrač se iskupio samo minut kasnije posle centaršuta Stakića, glavom je sa 6-7 metara pogodio sam ugao za 2:0.

Gosti jedinu priliku za gol u drugom delu imaju u 67. minutu. Nakon udarca iz ugla najviši u skoku je Cvetojević, udarcem glavom loptu šalje desetak centimetara iznad gola. Domaći nastavljaju sa stvaranjem, ali i propuštanjem prilika u čemu je prednjačio Stanojlović. U 71. minutu posle dodavanja Dragića, mladi centarfor domaćih šutira iz prve sa oko 12 metara, golman gostiju vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Isti akteri su na sceni i 4 minuta kasnije. Stanojlović je ovaj put uputio udarac glavom, ponovo se istakao paradom Kovačević i loptu izbio iznad prečke.

Napadi domaćih ne jenjavaju, a hitronogi Dragić u 82. minutu snažno šutira sa oko 25 metara, lopta odlazi zamalo iznad prečke BSK-a. Neka 2 minuta kasnije poslednju priliku na utakmici domaći uspevaju da realizuju. Točilovac je sa krila uputio oštar prizeman centaršut u peterac, reagovao je golman gostiju odbivši loptu kratko samo do Momčilovića, a ovaj je sa par metara šalje u praznu mrežu za konačnih 3:0.

Ovom pobedom Teleoptik nastavlja poteru za vodećim Brodarcem sa 2 boda zaostatka, a sledeće nedelje gostuje Crvenoj Zvezdi u Malom Mokrom Lugu, dok je BSK odmah iznad crte ugroženih timova i sa imenjakom iz Borče se sastaje u narednom 13. kolu na svom stadionu u Batajnici.

TELEOPTIK - BSK 1925 3:0 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Milosavljević Nikola i Hajduk-Veljković Miloš. STRELCI: Minić 17.min, Stanojlović 54.min i Momčilović 84.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Joksović, Cvetojević, Avramović i Martinović (BSK 1925).
TELEOPTIK: Slavković, Stakić, Adamović, Momčilović, Lalatović, Đurković, Dragić (Lekić), Minić (Krstić), Stanojlović (Sretenović), Blagojević (Jeftić), Marković (Nikolčić).
BSK 1925: Kovačević, Joksović (Kurteš), Kosta, Cvetojević, Bulat, Mitrović, Avramović, Martinović (Komazec), Milić (Kalambura), Kokir, Helajzen (Čvorović).

Radnički (O) 1 : 0 BASK
OFK Beograd 4 : 1 Crvena zvezda
Teleoptik 3 : 0 BSK 1925
BSK Borča 3 : 1 Sremčica
Zvezdara 1 : 3 Stepojevac Vaga
TEK Sloga 1 : 1 Leštane