Lokomotiva protutnjala kroz Surčin

Obe ekipe su ušle oprezno u meč bez preterane namere da krenu na protivnički gol, prvenstveno se opredelivši da osiguraju prilaze svom. Iz takve igre izrodile su se u prvom poluvremenu samo dve prilike, po jedna na obe strane.

Posle izvedenog udarca iz ugla za domaće u 21. minutu, najviši u skoku je bio Marko Maksimović i loptu upućuje do stative, ona se ponovo odbija do njega, a on sa 5 metara uspeva da prebaci prazan gol. Prosto je neverovatno šta nije iskoristio. Gosti svoju šansu propuštaju da realizuju u 35. minutu. Vitorović i Petrović lepo kombinuju i kad se ovaj potonji našao na 6-7 metara od gola uputio je udarac koji završava kraj samog roglja.

Posle igrom siromašnog prvog poluvremena, nastavak počinje golom gostiju. Čermelj je samo očešao loptu glavom, posle oštrog centaršuta sa krila i smestio je u ugao nemoćnog Prodanovića. Bilo je to u 50. minutu. Nakon primljenog gola lopta je više u nogama Surčinaca, ali osim jalove nadmoći nisu više ništa napravili.

Uzbuđenja stižu na kraju kada su svirana dva penala. Bek domaćih Zlatarić bespotrebno u svom šesnaestercu ruši Jerovića u 88. minutu. Lopti prilazi Milinković i snažno šutira, golman je uspeo da je zakači vrhovima prstiju, ali ona ipak završava u uglu. Već u sledećem napadu Jedinstva stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru, šut ka golu je uputio Nestorović, a Turkalj blokirao rukom. Sada je penal za domaće. Kapiten Popović je šutirao sigurno i snažno i postavio konačan rezultat 1:2.

JEDINSTVO - LOKOMOTIVA 1:2 (0:0)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Vasiljević Miloš. POM.SUDIJE: Stojanac Aleksandra i Šćepanović Bojana. STRELCI: Popović 90.min (k.u.) (Jedinstvo), Čermelj 50.min i Milinković 89.min (k.u.) (Lokomotiva). ŽUTI KARTONI: Zlatarić (Jedinstvo), Milinković, Vitorović, Ilkić i Turkalj (Lokomotiva).
JEDINSTVO: Prodanović, Zlatarić, D.Đunisijević, Jovanović, M.Maksimović, Popović, Cvetković, Stegnjaja (Nestorović), Vukosavljević (Šević), Golović (Simonović), A.Đunisijević (D.Maksimović).
LOKOMOTIVA: Petković, Rajković, Vitorović, Čermelj, Turkalj, Vulović, Ilkić (Antić), Petrović (Starčević), Jerović, Đokić (Relić), Milinković.

Sinđelić 0 : 0 Radnički (O)
Jedinstvo 1 : 2 Lokomotiva
Mladenovac 2 : 0 Brodarac
Studentski grad 2 : 1 GSP Polet Dorćol
Radnički (NB) 1 : 1 TEK Sloga
Leštane 1 : 1 Zvezdara