Miris bulki u septembru

Derbi susret 4. kola Srpske lige Beograd između dve vodeće ekipe započeo je u jakom ritmu sa presingom i striktnim markiranjem igrača. Sve do 14. minuta nema uzbuđenja, a tada beležimo prvu priliku za goste, Uroš Lukić na dodavanje Misića neometan sa 8 metara šutira neki centimetar iznad gola.
Domaćin dolazi u vođstvo u 17. minutu evro golom Simića, sa 18 metara je pogodio same rašlje. Sve do 30. minuta nije bilo promena, a tada lepu akciju gostiju završava Tomović poslavši sa 16 metara loptu u sam donji ugao za izjednačenje.

Zvezdara nastavlja sa atacima, a idealnu šansu u 38. minutu ima Đorđević kada izlazi sam ispred gola, šutira sa nekih 7-8 metara, Dragićević brani nogom. Bulke do novog vođstva dolaze u 42. minutu. Nakon udarca iz ugla lopta je prošla kroz šumu nogu i stiže na 3 metra gde je uklizao Delević i ubacio je u mrežu. Pored puno duela na terenu bilo je dosta naboja i na klupama pa su treneri obe ekipe zbog prigovora dobili žute kartone. Rezultatom 2:1 za Zvezdaru se otišlo na odmor.

U nastavku je u prvih petnaestak minuta tempo igre opao, bilo je puno grešaka na sredini terena u predaji lopte. U 50. minutu Ignić sa svoje polovine dobija dubinsku loptu u prostor, ali je na 18 metara od gola za delić sekunde bio brži gostujući golman.  Na isti način kao i kod prethodne šanse Ignić sada izbacuje usamljenog Đorđevića koji je izbegao ofsajd zamku i došavši na desetak metara od gola rutinski savladao Dragićevića za 3:1, igrao se 59. minut.

A, onda ludilo, za 4 minuta 4 stopostotne šanse. Prvo je u 63. minutu Tomović opalio sa 20 metara, zamalo iznad prečke Zvezdare. Zatim domaćin uzvraća preko Đorđevića koji u sledećem napadu šutira sa dvadesetak metara u donji ugao, golman Brodarca se izvio koliko je dug i i vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. Na ubačenu loptu koja je preletela sve u šesnaestercu i pala na 2 metra od gol linije je za delić sekunde zakasnio Marković i rezultat je ostao ne promenjen. Najatraktivniji potez na utakmici smo videli u 66. minutu kada Ignić sa 8 metara makazicama pogađa donji deo prečke, a lopta se od zemlje odbija u polje.

Nakon tih burnih minuta, uzbuđenja i nije bilo do kraja. Brodarac na sve načine pokušava da stigne makar do remija, ali sve što su napravili je bila samo dobra prilika koju stvaraju u 75. minutu. Miladinović na jednu nabačenu loptu reauguje iz prve šutirajući sa peterca, ali je Opačić pokazao da ima mačje reflekse.

Zaslužena pobeda Zvezdare koja ostaje na čelu karavana sa 10 osvojenih bodova, a iza njih se nalaze 4 pratioca sa po bodom manje. Brodarcu je ovo bio prvi poraz u tekućoj sezoni. Narednog vikenda Zvezdara gostuje nepredvidivoj Lokomotivi u Makišu, dok na svom terenu na Starom sajmištu Brodarac dočekuje TEK Slogu iz Velikih Crljena.

ZVEZDARA - BRODARAC 3:1 (2:1)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Arnautović Nemanja. STRELCI: Simić 17.min, Delević 42.min i Đorđević 59.min (Zvezdara), Tomović 30.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Delević, Stanojević, Nišavić i Stojaković (Zvezdara), L.Ilić i Lazarević (Brodarac).

ZVEZDARA: Opačić, Stanković, Čvorović, Mitić (Stojaković), Delević, Marković, Stanojević (Živković), Nišavić (Sarić), Stojanović (Ignić), Simić, Đorđević.
BRODARAC: Dragićević, Mladenović, Misić, Marjanović, Lazarević, Tomović, L.Ilić (Đilas), Nikolić (Puzović), Lukić (Kojić), Stojanović (Miladinović), N.Ilić.

Radnički (O) 2 : 3 Stepojevac Vaga
Sremčica 1 : 1 Leštane
BSK 1925 2 : 2 Radnički (NB)
Crvena zvezda 4 : 3 Studentski grad
BASK 1 : 0 Mladenovac
OFK Beograd 1 : 2 Jedinstvo