Šampioni ABA lige trijumfalno započeli svoju novu misiju

U prvom kolu košarkaške Superlige Srbije Crvena zvezda je dočekala ekipu Dunava iz starih Banovaca.

Od 13 igrača registrovanih za Superligu van sastava za ovaj meč je ostao Aleksa Radanov. Milan Tomić je susret započeo petorkom Davidovac, Beron, Lazić, Faje i Odžo. Zvezda utakmicu otvara šutem za tri poena, prvo pogađa Faje a potom i Lazić za vođstvo od 6:0. Nema previše visine u centarskoj liniji Dunava zbog čega često skupljaju u reketu što dovodi do otvorenih pozicija u šutu za tri igrača Crvene zvezda. Sa druge strane Zvezda je zatvorila svoj reket pa se i gosti, više iz nemoći da urade bilo šta drugo, najčešće odlučuju za šut sa distance. Bez mnogo uspeha. Sredinom prve četvrtine pri rezultatu 12:4 trener Dunava Mitar Ašćerić traži prvi tajm aut na meču. Na tri minuta do kraja prve četvrtine crveno-beli prvi put odlaze na dvocifrenu razliku i nastavljaju da održavaju prednost u laganom ritmu za konačnih 26:15 nakon prvih 10 minuta igre.

Druga četvrtina počinje velikom serijom Zvezde. Gosti nikako ne uspevaju da nađu put do koša. Nakon efektnog zakucavanja Dobrića na pas Riversa sa pola terena trener Dunava pri rezultatu 33:15 traši tajm aut. Dominacija Zvezde  u svakom segmentu košarkaške igre se nastavnja i prednost konstantno raste. Dunav svoje prve poene u drugoj četvrtini postiže tek nakon 5,5 minuta igre. Uzvraća Kešelj trojkom i crveno-beli prvi puta na meču probijaju granicu od 30+ poena u svoju korist. Dunav u finišu drugog perioda igre uspeva donekle da smanji prednost Zvezde i na odmor se odlazi pri rezultatu 59:31.

Prve poene u trećoj četvrtini postiže Branko Lazić sa linije slobodnih bacanja. Zvezda rutinskom igrom održava stečenu prednost na oko 30 poena bez obzira na to što je Dunav u drugom poluvremenu uhvatio ritam igre u napadu i podigao svoje procente šuta za tri poena. Igra se praktično koš za koš i u takvom ritmu se treća četvrtina završava rezultatom 82:51.

Završnu četvrtinu poenima otvara Boriša Simanić. Sledi par grešaka košarkaša Dunava koje igrači Milana Tomića kažnjavaju brzim poenima iz tranzicije pa je Mitar Ašćerić prinuđen da pri rezultatu 88:53 zatraži tajm aut. Sledi period sa puno promašaja na obe strane terena koji prekida igrač Dunava Nikola Kovačević. Slede zakucavanja prvo Kešelja a nakon toga i Dobrića koja primoravaju trenera Dunava da zatraži novi tajm aut. I nakon toga prednost Zvezde dalje raste i ubrzo prelazi i granicu od 40 poena razlike. Na kraju meča na semaforu stoji 110:60.

Šampion Jadranske lige je misiju odbrane titule prvaka Srbije započeo ubedljivim trijumfom.

Crvena zvezda mts – Dunav 101:60  (26:15, 33:16, 23:20, 19:9)

Crvena zvezda mts: Odžo 11, Lazić 7, Davidovac 4, Faje 5, Beron, Nenadić 9, Simanić 9, Kešelj 5, Čović 3, Dobrić 13, Rivers 17, Ristić 18

Dunav: Nikolić 11, Miljković 2, Ivić 7, Simić 7, Šišić 5, Ćirković 3, Grušanović, Drašković 2, Šućov 5, Žigon 9, Kovačević 3, Beloica 6

Zlatibor 61 : 74 FMP
Crvena zvezda MTS 101 : 60 Dunav
OKK Beograd 90 : 97 Borac