ZM : Bane silovit od starta, maksimalni još Sloboda (Č), Karađorđe, Ovčar, Radnički (K) i Slavija

Uvodno kolo Zone Morava,svakako ne može doneti ključne informacije o kandidatima za viši rang,odnosno za plasman „ispod crte“ ali može dati smernice ko se u kakvoj formi nalazi,bar kada je start u pitanju.Može se konstatovati da je vikend iza nas protekao u dominaciji domaćih sastava.Od osam mečeva prvoimenovani timovi dobili su pet,dva duela rešena su bez pobednika,dok je u gostima trijumfovala samo Slavija.Strelci nisu bili posebno inspirisani,pa je postignuto 16 golova,u proseku dva po meču.

Već od starta na čelu kolone našao se nekadašnji drugoligaš,ekipa iz Raške.Bane je lako savladao Mrčajevčane,kojima je ovo najlošiji start u proteklih nekoliko sezona.Orlovac je sproveo određene transformacije igračkog kadra,pa je neminovno da ova sezona bude u ritmu toplo-hladno.Od Bana se,pak,očekuje borba za vrh i plasman u Srpsku ligu.Kandidatura je već istaknuta.Najefikasniji duel odigran je u „Gaju“.Ovčar je nadigrao Braću Vuković rezultatom 3:2.Uprkos činjenici da je domaćin imao prednost od tri gola i igrača više,neizvesnosti nije nedostajalo.Dva gola Lađevčana,naterala su domaće na zatvorenu varijantu i grčevitu borbu za stečeno do 60.minuta.Ipak,bodovi su zasluženo ostali u Markovici a tome je najviše doprineo dvostruki strelac Simeunović.U Gornjem Milanovcu podela bodova.Novajlija Sušica,odolela je naletima rivala i odnosi bod,uz gol na obe strane.Jedini duel,na kome su mreže mirovale,odigran je u Kraljevu.Mlada ekipa Sloge nije uspela da nađe put do mreže Tutinaca.Kraljevčani prolaze kroz težak tranzicioni period,kada je ključni zadatak stabilizacija kluba.Rezultat nikako nije u drugom planu ali nije prioritet po svaku cenu.Debitant iz Kovača trijumfom je započeo sezonu.Radnički je slavio „minimalcem“ protiv Trepče a gol je postignut na startu drugog dela.Još jedan kandidat za sam vrh bio je na visini zadatka.Čačanska Sloboda nadigrala je Dragačevo.Gosti su dva puta vadili loptu iz mreže,po jednom u oba poluvremena,s' tim što je prvi gol postignut sa „kreča“.U kragujevačkom dvoboju Slavija je slavila u gostima protiv Arsenala.Odlučio je jedan pogodak a Arsenal je uz Slogu jedini domaćin bez postignutog gola na premijeri.U Ribnici trijumf domaćih,obezbeđen za dva minuta,sredinom drugog dela.Do tada,relativno ravnopravna borba u kojoj su i gosti iz Miokovaca imali svojih prilika.Ipak,utisak je da debitant iz okoline Čačka nije imao dovoljno koncentracije u odsudnim momentima.Pogoci Karađorđa stigli su kao plod iskustva pojedinaca u sopstvenim redovima.

Bilo kako bilo,kolo za nama pokazalo je trenutnu formu učesnika ovogodišnjeg prvenstva.Nakon početnih 90 minuta osećanja su pomešana.Oni koji su uknjižili prve „trojke“ svakako u boljem raspoloženju dočekuju naredne susrete,no vremena za popravni ima na pretek i pravi sportski okršaji tek predstoje.