Svakome po poluvreme

Duel zonaša Sloge ("Morava") i Gruže ("Dunav"), po velikoj vrućini, bio je zanimljiv, a svakom rivalu je pripalo po jedno poluvreme. Sloga je bila konkretnija u prvih 45. minuta. Više je lopta bila kod „belih“,a kapiten Filipović je bio neuhvatljiv za odbranu Gružana. U 21. minutu je sve lepo uradio, ali je oklevao sa završnim udarcem, pa je oboren od strane gostujućih igrača. Jedanaesterac je sigurno izveo Milojević za vođstvo Sloge. U 45. minutu solo partitura Filipovića za vođstvo od 2-0 i niko nije očekivao preokret u nastavku.

U drugih 45 minuta Sloga nije postojala na terenu, Gruža je igrala silovito, stvarala i propuštala prilike do 57. minuta kada je Savić sve lepo uradio i Košanin je konačno kapitulirao. Samo dva minuta kasnije, posle kornera, najviši u skoku je bio bivši Slogin igrač Jevtović za izjednačenje. I to nije bilo sve. U 70. minutu, posle igranja rukom u šesnaestercu Kolakovića, dosuđen je kazneni udarac za goste, ali je Obradovićev šut odbranio na sebi svojstven način Košanin. Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja,a jasno je da sledi još mnogo posla za trenere oba tima.

SLOGA (KV) – GRUŽA 2 :2 (2:0)

Gradski stadion Gledalaca: 100 Sudija: Nikola Vujović (Kraljevo) Strelci: Milojević (iz jedanaesterca) u 21. i Filipović u 45. minutu za Slogu,a Savić u 57. i Jevtović u 59. minutu za Gružu.

SLOGA: Košanin, Dunjić, Čolić, Gvozdenović, Milošević, Gušani, Kruševac, Vasiljević, Ignjatović, Milojević, Filipović Još su igrali: Krstić, Kolaković, Marić, Marković, Todorović, Savić.

GRUŽA: Jošović, Janićijević, Jevtović, Marić, Stojmirović, Stanojević, Stanišić, Aleksić, Obradović, Veljović, Mijajlović Još su igrali: Savić, Smolović, V. Jošović, L. Marić.