Želja pobedio u Valjevu

U komšijskom derbiju Želja je pobedio Budućnost na gostovanju sa 2:0 i ovom pobedom obezbedio sebi mirnu završnicu prvenstva. Železničar je pokazao da je u ovom trenutku ozbiljniji i zreliji tim od Budućnosti, a napokon je imao i malo sreće jer su Valjevci kod prvog gola napravili početničke greške i na kraju sami smestili loptu u mrežu. Železničar je na šestom mestu Srpske lige Zapad, a već u sredu od 16 sati na svom stadionu igra još jedan komšijski derbi – u goste dolazi ubsko Jedinstvo.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovakav ishod jer su Valjevci od početka bili preduzimljivi i stvarali šanse. Već u 4. minutu Đurić je pogodio stativu, dok u 15. Bogićević nije iskoristio priliku jer nije dobro primio loptu na penalu. Dobar pokušaj iz slobodnog udarca imao je Janković u 19. minutu, a nešto kasnije beležimo dobar prodor i prizeman šut Lukića koji je odlično odbranio Krsmanović. Međutim, osim udarca u stativu, stiče se utisak da sve šanse Budućnosti u ovoj utakmici nisu bile tako opasne da bi ozbiljnije poremetile stabilnu igru Železničara. S druge strane, prvu šansu ’’plavi’’ su stvorili u 24. minutu, kada je Radovančević uputio odličan centaršut Nebojši Markoviću koji glavom nije ozbiljnije ugrozio Tanaskovića. U 34. minutu dobar prodor Nemanje Markovića sa desne strane i oštar udarac skoro iz mrtvog ugla koji je golman domaćih morao da izboksuje.

Početak drugog poluvremena nagovestio je da će odnos snaga biti drugačiji jer je već u 49. minutu Železničar imao stopostotnu priliku. Dobro proigranu loptu Ljubičić je sjajno primio grudima na 16 metara, utrčao pred golmana, ali šutirao pravu u njega tako da je Tanasković uspeo da je nogama, uz puno sreće, izbije van okvira gola. Imala je i Budućnost više prilika, ali nijedna nije bila toliko ozbiljna. Želja je vodeći gol postigao u 75. minutu, uz greske odbrane domaćina. Na loptu upućenu sa polovine Železničara istrčao je Tanasković na ivicu šesnaesterca, ali nije uspeo dobro da je prihvati i ona se odbila do Radovančevića koji pokušva lob udarcem da pošalje loptu u praznu mrežu. Uspeva Tanasković da je zakači i time uspori njeno kretanje, desni bek Đukić pokušava da je izbaci iz šesnaesterca, ali je to učinio tako traljavo da je poslao loptu u sopstvenu mrežu. Šok domaćina ’’plavi’’ umešno koriste u 78. minutu još jednim pogotkom. Ponovo je izveden slobodan udarac sa polovine terena, neko od napadača Želje odlično loptu skreće glavom u levi ugao šesnaesterca, akciju je odlično pratio Ljubičić ubacujući se munjevito sa pozicije levog krila, savladavči Tanaskovića rezantnim udarcem.

Do kraja, imao je Nebojša Marković priliku da sa 11 metara ozbilnije ugrozi giol Budućnosti, ali je mlako šutirao pored stative. Železničar sada zauzima šesto mesto Srpske lige Zapad sa 31 bodom. Iako će se danas odigrati dve preostale utakmice, njihov rezultat neće uticati na plasman lajkovačke ekipe. Već u sredu prilika je da Želja potvrdi visok plasman. Na svom stadionu igra još jedan komšijski derbi – u goste dolazi Jedinstvo kome ove sezone ne ide dobro i Ubljani će svakako učiniti sve da ostanu neporaženi.

Sloga (P) 0 : 3 Mačva
Morava (VP) 3 : 0 Metalac (K)
Sloga (PM) 2 : 1 Vujić voda
Sloboda (Č) 0 : 0 FAP
Jedinstvo 1 : 0 Rudar (K)
Budućnost (V) 0 : 2 Železničar
Sloboda (U) 3 : 0 Šumadija (A)
Radnički Stobeks 1 : 5 Šumadija Radnički 1923