Zleginjci zabeležili još jednu pobedu kod kuće

Teren u Zleginju - foto:Žarko Arsić

U 27. kolu Zone "Zapad" Vinogradar je dočekao ekipu Mladosti iz Jovca. Ekipi trenera Srbe Stankovića je u ovu utakmicu ušla sa jednim jedinim ciljem da se ostvari pobeda da se zadrži zonaški status. Dejan Nikolić je u 7. minutu doveo domaće do prednosti Lisinac gura loptu do Maksića koji je šalje na drugu stranu šesnesterca, a Nikolić iz prve preciznim šutom pogađa gol golmana Miletića. Morao je glavni sudija Miloš Grujić da pokaže žuti karton fudbaleru gostiju Milojeviću koji je veoma oštro startovao nad mladim Vukojevićem, koji je morao da napusti igru i nije mogao da nastavi utakmicu.

Još jednom Miletić pravi prekršaj ovog puta nad Lisincem a slobodan udarac iako to nije uobičajno uzima da izvede golman Radulac i preciznim šutom sa 20 -25 metara loptu šalje iza leđa golmana gostiju. Gosti nisu nijednom ozbiljnije zapretili golu domaćina. Pobedu domaće ekipe potvrdio je Miladinović u nadoknadi vremena.

Posle ove pobede Vinogradar se nalazi na 11. mestu sa 32 boda i do kraja prvenstva ima gostovanje Moravi 1918 u Ćupriji, biće domaćin Temniću 1924 i gostuje Mladom borcu u Sedlaru.

VINOGRADAR - MLADOST (J) 3:0 (2:0)

Zleginje-Stadion Vinogradara. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Grujić (Niš). Strelci: D.Nikolić u 7. minutu, Radulac u 42. minutu, Miladinović u 90+2 za Vinogradar. Žuti kartoni: Milovanović, Zdravković, D.Nikolić (Vinogradar), Milojević (Mladost). Igrač utakmice: Radulac.
VINOGRADAR: Radulac, Marković, Gašić, D.Nikolić, Maksić (Radojković), Lisinac, Zdravković, Pavlović, Vukojević (D.Petković-Miladinović), Savić, Milovanović (Knežević).
MLADOST: Miletić, Panić, Savić, Dimitrijević, D.Đurić, Đorđević, Drljača (Lukovac), Petrović, Marijanović, B.Đurić, Milojević.